AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail
nemecko

MAPA

Anglie

Francie

Španělsko

Portugalsko

Rakousko

Itálie

Německo

Slovinsko

Malta

Řecko

Irsko

Česko

Nizozemí

Dánsko

Švédsko

Norsko

Finsko

Estonsko

Lotyšsko

Litva

Polsko

Německo
Podmínky létání (kontakty, užitečné informace)

Povolení pro provoz UL v zemi: nevyžaduje se
Podmínky vstupu a výstupu: FPL
Zákonné pojištění: dle směrnice EU 785/2004
Požadavky na speciální vybavení letadla: nejsou
Kontakty na letecké úřady, organizace, služby:
Národní letecký úřad:
LBA, web:
www.lba.de
Národní aeroklub: DAeC Deutscher Aeroclub, web: www.daec.de
Národní organizace UL létání: DULV, web: www.dulv.de
Informace o létání, letištích, AIP: Luftfahrtverlag Friedrich Schiffmann GmbH & Co. KG, web: www.schiffmann.de, tel: 0 22 34/99 80 10-0, fax: 0 22 34/99 80 10-9; absolutezero multimedia GmbH, web: www.absolutezero.de, tel: + 49 2166 950661, fax: + 49 2166 950662
Plánování letů: nevyžaduje se v prostoru třídy G
Restrikce létání s UL letadly: bez významných omezení
Průměrná cena paliva: AVGAS100LL 1,6-1,8 Euro/litr
Průměrná cena letištních poplatků: Vybírána jen občas, přistání 3-10 Eur, parkování přes noc 2-8 Eur.

Běžná dostupnost služeb na letištích: Letiště jsou dobře vybavena, dostupný benzín i ostatní letecké služby. Na menších aeroklubových letištích není problém se stanováním či spaním pod křídlem.

Naše subjektivní hodnocení: Létání v německu je bezproblémové. Letíte-li na letový plán dispečer vás běžně velmi dobře informuje o všech aktivovaných zakázaných prostorech před vámi a často vám poradí kudy je nejlepší se vyhnout. Malé létání má v německu bohatou tradici a je to znát na dobré úrovni letišť i leteckého personálu.


Němci jsou velmi precizní národ a to samé se dá říci o německém letectví. Na většině letišť vládne pořádek a čeká vás velmi přívětivé přijetí. Malé létání má v německu dlouhou tradici a tomu odpovídá i jeho velmi vysoká úroveň. Počínaje kvalitou letových informačních služeb a konče skvělým servisem na letištích. Nejsem zrovna kamarád s němčinou, je to jazyk který mi zní nepříjemně a nikdy jsem se ani nesnažil jej naučit. Základní fráze jako dobrý den jsem však zvládl a jaké bylo moje překvapení, když mi dispečer na Langen Information na mé ohlášení „OK LUA 50 Guten tag“ odpověděl trošku lámaně ale přesto pěkně „dobry den“. Na této expedici jsme německo přelétávali několikrát - hlavně s cílem dostat se dále na západ Evropy. Cestu z Klatov do francouzského Haguenau znám už skoro nazpaměť. Nejvíce mne však, z toho co jsem viděl, zaujalo severní pobřeží s ostrovy táhnoucími se do mořské hladiny a postupně mizejícím pískem ve velmi mělkých přílivových vodách. Je zde stejná situace s rozlehlými písečnými pláněmi jako u severních ostrovů Holandska. Příliv a odliv zde provádí s písečným dnem úžasná kouzla. Tato scenérie se mi neokouká ani po dlouhých hodinách letu.

Zpět na mapkuSponzorované odkazy
Vyzkoušejte si pilotovat opravdové letadlo nebo vrtulník...

Aeroweb pořádá akci, kde si můžete vyzkoušet, jaké to je být pilotem letadla nebo vrtulníku a zjistit, jestli byste na to také měli :-)).

Online rezervace...
Doporučujeme vyzkoušet:
Pilotem na zkouškuMáte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.