AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Češi doplnili Muroju na stupních, Kopfstein druhý, Šonka třetí

5. června 2017
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 3,5
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


České piloty ve světovém šampionátu Red Bull Air Race si v Japonsku budou určitě dobře pamatovat. V loňském roce tu Šonka získal stříbro, letos do Česka putuje rovnou stříbro i bronz. Martin Šonka se chybou ve finálovém letu připravil o jasné vítězství, a nakonec skončil třetí, své první stupně vítězů a druhé místo v závodě si vychutnal Petr Kopfstein. Vyhrál domácí pilot Jošihide Muroja.

Šonka v Japonské Čibě létal po celou dobu velmi rychle. Po vyhraném tréninku a rekordu trati to potvrdil i třetím místem v kvalifikaci. V samotném závodě si nejprve v prvním kole poradil s Francouzem Brageotem, ve druhém pak v těsném souboji porazil Američana Gouliena. „Oba časy se mi podařilo stlačit pod padesát pět sekund, což se myslím nikomu jinému nepovedlo.  Mike Goulian na nás sice hodně tlačil, ale věděl jsem, že když neudělám chybu, mělo by to stačit.“


Foto Red Bull Air Race

Jediná chyba, které se Šonka v závodě dopustil, nakonec přišla až ve finálovém letu. V jedné z bran nesrovnal správně křídla do horizontální polohy a přišla dvousekundová penalizace. To znamenalo konec nadějí na vítězství. „Chtěli jsme tu Jošimu vrátit loňskou porážku a bývalo by to i vyšlo, kdybych neudělal tu chybu. Čas jsme měli o půl sekundy rychlejší a bohatě by to stačilo, ale bohužel jsem v jedné bráně začal zatáčet o něco dříve. To mě strašně mrzí, protože jsme měli na to tady vyhrát. Tým fungoval, letadlo bylo připravené skvěle. Na druhou stranu mám ze třetího místa radost. Sice jsme přišli o celkové vedení, máme ale stejně bodů jako první Joši Muroja. Je to sice stále ještě začátek sezóny, ale je příjemné držet se nahoře.“

Druhý český pilot Petr Kopfstein v Japonsku dosáhl na své první stupně vítězů v kategorii Master Class, když skončil druhý. „Je to neskutečná věc, kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že na stupních vítězů v závodě Red Bull Air Race budou někdy stát dva Češi! Petrovi patří velká gratulace. Vůbec to byl úžasný závod. Fanoušci tady byli znovu neskuteční, celkem jich za víkend přišlo 90 000, což je ohromné číslo. A snad tenhle výsledek pomůže tomu, že nějací fanoušci Red Bull Air Race přibudou i v Česku,“ uzavírá Šonka.

V celkovém pořadí šampionátu tedy patří Šonkovi druhá příčka se stejným počtem bodů, jako má Japonec Muroja na prvním místě. Petr Kopfstein je čtvrtý. Další závod se letí 1. a 2. července v Budapešti.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,5

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 22 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.224.102. xxx
Kdo? Jakej Ota a Karel? Já jsem Pepa a urval se mi knipl!

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.