AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Největší letiště na světě si vybralo přehledový sytém od tuzemské společnosti

21. listopadu 2017
Autor: Tomáš Doležal, celkové hodnocení článku: 1,7
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Česká společnost ERA minulý týden v tiskové zprávě informovala o svém vítězství v mezinárodním tendru na dodávku přehledového systému pro plánované největší letiště na světě, které by mělo být otevřeno v roce 2019 v čínském hlavním městě Pekingu.

Pardubická ERA již v roce 2007 v rámci příprav na tamní letní olympijské hry uvedla na mezinárodním letišti v Pekingu do provozu svůj přehledový systém. V dalších letech dodala do Číny další tři takové systémy na letiště ve městech Šanghaj, Čchang-ša a Čeng-čou. Nyní zvítězila ve výběrovém řízení pro plánované největší letiště světa, které by mělo na jižním okraji Pekingu v obvodu Ta-sing na ploše 55 km2 disponovat šesti vzletovými a přistávacími drahami a být schopno odbavit 130 milionů cestujících ročně.

Na něm bude ERA implementovat svůj nejnovější a také v Číně certifikovaný multisenzorový přehledový systém NEO sestávající ze 47 stanic. Základní princip jeho funkce je založen na multilateraci, díky které dokáže v reálném čase identifikovat a přesně lokalizovat objekty vybavené odpovídačem. Přehledový systém NEO umí pracovat taktéž s technologií ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast), která pro určení polohy využívá GNSS (Global Navigation Satellite System).

Svoje přehledové systémy společnost ERA dodala více jak 100 zákazníkům do více než 60 zemí. Mezi letišti, kde se rozhodli pro jejich implementaci, najdeme např. Mnichov, Oslo, japonskou Ósaku nebo jihoafrický Johannesburg. ERA je aktivní i v oblasti armádních systémů, kde je známá svým pasivním sledovacím systémem Věra.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 1,7

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 2 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.147.40.1 xxx
Každý let, který pilot přežil lze považovat za úspěšný.

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.