Plachtařky se vracejí z MS v bezmotorovém létání s medailovou sbírkou

10.08.2009

Plachtařky se vracejí z MS v bezmotorovém létání s medailovou sbírkou (Zdroj: Aeroweb.cz)

Dvě vicemistryně světa, jeden bronz a titul vicemistryň světa v soutěži družstev přiváží osmičlenné reprezentační družstvo pilotek z 5. MS v plachtění, které se letos konalo od 28. července do 8. srpna v maďarském Szegedu.

CZ tým vicemistryn světa, vpravo trenér Petr Krejčiřík

V klubové třídě získala stříbro a titul vicemistryně světa Dana Nováková (7772 bodů), bronzová je po skvělém finále v poslední disciplině Hana Vokřínková (7713 b.)
Ve standardní třídě vybojovala druhé místo a titul vicemistryně světa Jana Vepřeková (7601 bodů).

Stříbrná Jana Vepřeková, standardní třída

Další umístění českých závodnic: klubová třída: Pavlína Horáčková 14. místo (6258 b.)

Standardní třída:  Eva Černá 10. místo (6721 b.)

15m třída: Alena Netušilová 4. místo (7681 b.)
                 Lenka Kuthanová 9. místo (6718 b.)
                 Jana Trešlová 14. místo (6391 b.)

Titul vicemistryň světa ve družstvech patří osmičlennému týmu ve složení Černá (Aeroklub Příbram), Horáčková (Ak Šumperk), Kuthanová (Ak České Budějovice), Nováková (Ak Ústí nad Orlicí), Trešlová (Ak Raná), Vepřeková (Ak Dvůr Králové), Vokřínková (Ak Hodkovice nad Mohelkou).

Stříbrná Dana Nováková, klubová třída

České pilotky patří v bezmotorovém létání ke světové špičce. To potvrzují i předešlé šampionáty: 2. MS v plachtění žen (ČR, Jihlava, 17.-31.5.2003) se stala mistryní světa Alena Netušilová, na 3. MS vybojovaly zlaté medaile a mistrovské tituly Jana Vepřeková a Hana Vokřínková (Německo, Klix, 31.7.-13.8.2005), ze 4. MS přivezla titul vicemistryně světa Jana Vepřeková (Francie, Romorantin, 10.-22.7.2007).