AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Předváděcí lety Cirrusu šesté generace začátkem března v Příbrami

16. února 2017
Autor: Tomáš Doležal a redakce, celkové hodnocení článku: 4,1
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Cirrus Aircraft SR, letoun, který tradičně přináší pokročilé prvky ve své třídě. Letoun, o kterém se mluví, který přináší emoce a je tématem mnoha diskuzí. V lednu uvedla společnost Cirrus Aircraft na trh šestou generaci letounů této řady. V případě vážného zájmu o letoun si máte možnost 9. a 10. března na příbramském letišti vyzkoušet, jak se s ním doopravdy létá. Registrační systém předváděcích letů s verzí Cirrus SR22T G6 a podrobné informace o šesté generaci naleznete na webu Cirrus Aircraft CZ, autorizovaného dealera letadel Cirrus pro Česko a Slovensko.

Letošní model letounů Cirrus SR je vybaven další generací avioniky Cirrus Perspective+ postavené na platformě Garmin 1000NXi s desetkrát vyšší rychlostí zpracování dat oproti předchozí generaci. Pilot má díky ní možnosti, které jsou obvykle dostupné až v pokročilejších kokpitech turbínových letadel. Na obrazovce může sledovat vývoj počasí, k dispozici má management užitečného zatížení, vertikální vedení pro vizuální přiblížení nebo např. bezdrátové nahrávání databází. Změn doznalo osvětlení křídel, u kterého se tvůrci inspirovali luxusními automobily. Samozřejmostí zůstává systém Synthetic Vision poskytující 3D zobrazení terénu a důležitých objektů na pozadí základních letových přístrojů. Zachován zůstává i záchranný padákový systém CAPS.

Verze SR20 je navíc ve své šesté generaci vybavena modernizovanou pohonnou jednotkou Lycoming IO-390 o výkonu 215 koní. Cirrus SR20 G6 tak oproti předchozím generacím disponuje větším výkonem a na palubě uveze téměř o 70 kilogramů více.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 4,1

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 14 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.145.117. xxx
Budiž ti země ultralehká. K. Plíhal

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.