AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Jubilejní rok ve Dvoře Králové nabídne závody Blaníků i letecký den

17. června 2017
Autor: Michael Černes, celkové hodnocení článku: 2,9
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Již dvacet let své existence letos oslaví jeden z nejpopulárnějších plachtařských závodů, Safari Pohár konaný na letišti ve Dvoře Králové. Pro zároveň čtvrté neoficiální Mistrovství České republiky dvousedadlovek si přitom organizátoři připravili plno novinek a překvapení. 

Největší změnou oproti minulým rokům je návrat k původní koncepci bývalého PMČR_d , kde po jeho vzoru organizátor připravil pro legendární Blaníky L-13 a L-23 samostatnou třídu. Vytvoření takové třídy přitom kromě trochy příjemné nostalgie nabízí i lepší možnost stavby tratí - ve společné kategorii  totiž v minulých ročnících často stály Blaníky i proti výrazně výkonnějším a modernějším typům dvousedadlových větroňů. Díky práci organizátorů navíc letošní ročník zaštiťuje společnost Blaník Aircraft CZ, jež do soutěže v kategorii Blaníků poskytla atraktivní a hodnotné prize money v podobě 10%, 6% a 4% slevy z ceny zesílení Blaníku L-13 pro první tři soutěžní posádky.


Start 19. ročníku Safari ve Dvoře Králové / Foto Petr Kolmann

Všem pilotům na Safari bude mezi 1. a 15. červencem k dispozici široké zázemí, účastníci se mimo jiné mohou těšit i na rožnění či dokonce mobilní pekárnu. Podle organizátorů by totiž z letošního ročníku neměl nikdo odjet s prázdnou. Kromě cen pro vítěze celé soutěže i šampiony v jednotlivých kategoriích (v rámci Safari třídy Klub, Kombi; dále třída Blaníků v rámci neoficiálního PMČR dvousedadlovek) jsou připraveny odměny i pro vítěze jednotlivých disciplín, stejně jako dárky pro všechny účastníky soutěží.

Tím však oslavy jubilejního roku nekončí, kromě Safari slaví i samotné letiště, a to dokonce již 70 let své existence. O poslední prázdninové sobotě 26. srpna tak letiště ožije leteckým dnem, v jehož rámci bude kromě letové ukázky Armády České republiky a vystoupení současného druhého muže v pořadí Red Bull Air Race Martina Šonky na jeho Extře 300SR k vidění i celá řada unikátních vystoupení historických a současných aeroklubových letounů. Mezi nimi určitě stojí za zmínku originál větroně Grunau Baby 2b, jeden z posledních vyrobených kusů, respektive na airshow málokdy viděné představení startu aerovlekem i navijákem. Letový program bude probíhat mezi 13. a 16. hodinou, na zemi pak bude show jako v předchozích letech doprovázet představení záchranných složek. Více informací o připravovaných oslavách na letišti ve Dvoře Králové nad Labem najdete na stránkách aeroklubu.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 2,9

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 13 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.196.72.1 xxx
Pokud jednou zatáhneš za vypínač vlečného lana, jeví se Tvůj osud na nejbližších čtrnáct dní poněkud nejistým.
olanzapin halveringstid olanzapin depot olanzapin graviditet
fluconazol hexal fluconazol gardnerella fluconazol 50 mg dosis

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.