AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Aktualizace aplikace Databáze letišť pro tablety a telefony Apple

13. září 2017
Autor: Patrik Sainer, 10 příspěvků, celkové hodnocení článku: 4,2
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Mám pro všechny uživatele aplikace Databáze letišť dobré zprávy. Dnes vyšla aktualizace zajišťující kompatibilitu s novým operačním systémem iOS 11. Aplikaci jsme úspěšně překompilovali pro 64bitový operační systém a navíc jsme doplnili podrobnější zoom-levely letecké mapy (v předchozí verzi byl problém se stahováním map - jelikož jsou data map více objemná, a proto podrobné mapy v aplikaci nemohly být dostupné).

Pro každý druh mapy (dvoustovku, pětistovku, milionku) jsme aktuálně posunuli její zobrazení o jeden zoom-level dále - tím jsou mapy mnohem lépe čitelné. Vyzkoušejte si nové podrobné mapy, jsou pro vás připraveny ke stažení v aplikaci ve Správci dat.

Před stažením nových map doporučujeme celou aplikaci z vašeho tabletu/telefonu smazat a nainstalovat nově z AppStore - odkaz zde: https://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=561712551& (pokud aplikaci před stažením map nesmažete – nesmažou se ani původní zoom-levely mapy a nové detailní mapy se vám tudíž nestáhnou).

Druhá dobrá zpráva – máme nového vývojáře mobilních aplikací. Jedná se o mladou dynamickou společnost se schopnými programátory a navíc se zájmem o letectví. První úkol byl upravit stávající apku pro iOS 11 – ten se zdařil a již jsme začali pracovat na kompletně nové aplikaci. První je na řadě nová verze pro operační systém iOS od Apple a až bude hotova a odladěna, dočkají se také uživatelé operačního systému Android! Nechci být příliš optimistický, ale doufám, že do začátku nové sezony (březen 2018) bude vše připraveno. smileyJak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 4,2

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 10 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.

AirNav ProMaloch 13. 9. 2017 18:29:00Odpovědět
Rad bych se zeptal, zda bude aktualizovana Databáze i pro program AirNav Pro. Stahnul jsem si pred mesicem verzi pro rok 2017 a jednotlive charty jsou z roku 2013. Dojde v nejblizsi dobe taky na opravu?
AirNav ProZuzana 13. 9. 2017 23:21:00Odpovědět
V nabídce AirNav Pro je ke stažení mapa Databáze letišť z července 2017.
RE: AirNav ProPatrik Sainer 13. 9. 2017 23:52:00Odpovědět
Dobrý den, data v AirNavPro jsou aktualizována průběžně - ale na váš podnět jsem to právě kontroloval a zjistil jsem že jsou tam skutečně vypublikována data z roku 2013. Nevím kde se stala chyba, ale nejspíše se provozovatelům AirNavPro buď zbláznil počítač nebo někdo šáhl při aktualizaci na špatné místo na disku... (poslední update proběhl v červnu 2017). Hned jim napíši, ale jak znám přístup AirNavPro - nebude jejich reakce nejspíše nikterak blesková. Pokud máte chuť, napište jim také stížnost jako zákazník, prosím. S pozdravem, Patrik Sainer.
AirNav Pro dataPatrik Sainer 19. 9. 2017 9:18:00Odpovědět
Tak jsem po týdnu nedostal z AirNav žádnou odpověď - spolupráce s nimi je skutečně šílená - takto je to vždycky když u nich něco nefunguje - je ticho po pěšině... nekomunikují ani se zákazníky ani se svými dodavateli! Zopakoval jsem můj dotaz jak emailem tak na jejich webu - no snad se někdo ozve a začne se tomu věnovat.
AirNavProJiří Svoboda 20. 9. 2017 19:27:00Odpovědět
Ten problém je už od Května. V červnu jsem od nich doslal info že o problému vědí, našli chybu a do několika dnů to vyřeší. Bohužel stále nic.
AirNavDan 21. 9. 2017 11:37:00Odpovědět
napisu jim taky, posledne (kdyz jsem resil s nima VFR reporting body okolo prahy) tak se semnou docela bavili
AirNavRoman 24. 9. 2017 12:07:00Odpovědět
Jestli hledáte jak se vyhnout zbytečným komplikacím, používejte SkyDemon.
RE: AirNavPavel 24. 9. 2017 22:25:00Odpovědět
Letam tretim rokem VFR a nemam jinou zkusenost nez se SkyDemon tak nemuzu porovnavat s jinou aplikaci. Nicmene od zacatku jsem spokojen a cele tri roky stale neco vylepsuji a je vydet ze stale premysli jak co zlepsit. Vrele doporucuji.
RE: AirNavKang 25. 9. 2017 9:02:00Odpovědět
AirNav Pro používám. Nemám ale zkušenosti s Databázi letišť v této aplikaci, takže nemůžu posoudit jestli jsou tam nějaké problémy s aktualizací nebo ne. Mohu ale říci že měsíční aktualizace ze standartního celosvětového předplatného fungují dobře a nesetkal jsem se s žádným problémem v datech pro ČR nebo SR. Poslední změny ve frekvencích proběhly také bez komplikací. Zkoušel jsem i SkyDemon - 30 denní verzi a je pěkný jenomže: SkyDemon stojí přes 4000Kč a roční předplatné 2600Kč, AirNavPro stojí 1200Kč a roční předplatné cca 500Kč. Cena poměr výkon je zde tedy hrubě v neprospěch SkyDemonu i když jinak je to velice pěkná aplikace. Možná má SD nějaké funkce, které jako víkendový VFR pilot nepoužívám, ale o tom to je, proč platit za něco co nevyužiji...
AirNavPro - vyřešenoJiří Svoboda 27. 9. 2017 15:23:00Odpovědět
Tak se mi podařilo, s podporou AirNavPro, vyřešit ten problém, tady je postup (pro iPad): -Open Air Navigation Pro -Hold the On/Off button until the "Slide to power off" screen appears -Press then the Home button for approximately 8 seconds. Air Navigation Pro should quit. Potom v aplikaci odinstalovat Databázi letišť a pak znovu nainstalovat.

Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 10 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.80.169.1 xxx
K tomu abyste se udrželi ve vzduchu potřebujete ve skutečnosti jen dvě věci: Rychlost a dostatek peněz.
pramipexol generico ogvitaminerfolie.site pramipexol 1 mg precio

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.