Kopfstein míří se Slovincem Podlunšekem do Master Class Red Bull Air Race

19.01.2016

Po odchodu dvou velkých hvězd Pétera Besenyeie a Paula Bonhommea usilovali organizátoři Red Bull Air Race o dorovnání počtu 14 závodníků v Master Class. Bylo tedy téměř jisté, že dvojice pilotů z Challenger Cupu postoupí o úroveň výš, a právě to dnes zástupci Red Bull Air Race potvrdili. Dvěma novými piloty v hlavní kategorii jsou Peter Podlunšek ze Slovinska a k obrovské radosti českých fanoušků také Petr Kopfstein.


Foto Red Bull Air Race

"Povedlo se, od sezóny 2016 postupujeme do elitní kategorie Master Class série Red Bull Air Race. Přípravy v plném proudu a motivace na maximu! Doufam, ze přijedete letos fandit!" vzkázal fanouškům na svém facebookovém profilu český pilot, který v hlavní kategorii RBAR doplní Martina Šonku.

Petr Kopstein patří dlouhodobě mezi českou špičku v motorové letecké akrobacii. Mistr republiky kategorie Unlimited za rok 2014 skončil loni na domácím šampionátu druhý právě za Martinem Šonkou, na srpnovém mistrovství světa ve Francii však byl v celkovém účtování nejlepším z Čechů, když obsadil konečné 13. místo. V Challenger Cupu se pohybuje od začátku této nižší soutěže v programu Red Bull Air Race a její premiérový ročník v roce 2014 celý ovládl. Loni zase zaznamenal nejvyšší počet umístění na stupních vítězů a o postup do Master Class si tak řekl velmi významně.

Společně s ním postupuje z Challenger Cupu také slovinský pilot Peter Podlunšek. Šestačtyřicetiletý rodák z Trbovlje začal sbírat letecké zkušenosti v 16 letech na kluzácích, od 21 let potom přešel na motorové typy a brzy podlehl kouzlu akrobacie. Osminásobný mistr Slovinska v kategorii Unlimited má v logbooku zapsaných 1 800 hodin, z toho přes 1 000 hodin vzdušných kotrmelců. "Naše první sezóna bude hlavně o učení se," přiznává mimo jiné s ohledem na slabší výsledky dvou loňských nováčků v Master Class Le Vota a Velardeho.

Pohled na čtrnáctku závodníků Master Class pro sezónu 2016 však tuzemskou leteckou školu obzvlášť těší. Česká republika se totiž zařadila po bok Francie a Spojených států - jediných zemí, které mají ve startovním poli po dvou závodnících.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář