Dnes je 17. září 2019

6:40 19:12

ŘLP navrhuje zmenšit CTR Ruzyně ve prospěch letiště Kladno

4. 9. 2019 1 příspěvek

Řízení letového provozu (ŘLP) České republiky podalo podnět ke změně horizontálních hranic řízeného okrsku (CTR) Ruzyně ve prospěch prostoru ATZ letiště Kladno (LKKL). Vyplývá to z návrhu opatření obecné povahy, který dnes zveřejnil Úřad pro civilní letectví (ÚCL) na své elektronické úřední desce. Změna by mohla platit od 26. března příštího roku.

Prostor ATZ letiště Kladno těsně přiléhá k prostoru tuzemského největšího mezinárodního letiště a tvoří jakousi „výseč“ v jeho CTR. Podle nové úpravy by se měla severní hranice této výseče posunout mírně na sever a jižní část cca o 750 metrů na jih. To by mělo přispět k minimalizaci pohybů v CTR ze strany letounů na jihozápadním okruhu kladenské dráhy 12/30.

Změna CTR Ruzyně
Navrhovaná změna horizontálních hranic CTR Ruzyně ze současných červených bodů na nové, modré / Foto ÚCL

Na základě výstupů z hodnocení bezpečnosti změny provedeným ŘLP nebyla vyhodnocena žádná nebezpečí, která by bránila vydání OOP, stojí v textu odůvodnění.

K návrhu opatření obecné povahy se nyní mohou v zákonné lhůtě 30 dnů vyjadřovat dotčené subjekty. Pokud se neobjeví zásadní výhrady, počítá návrh s platností opatření k datu 26. března 2020, kdy vejde v platnost opět větší balíček změn leteckých dat AIRAC.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

okruhy LKKL

11. 9. 2019 v 22:57 Piggy

V článku se píše o "minimalizaci pohybů v CTR na jihozápadním okruhu".

Rozumím tomu dobře, že OBA kladenské okruhy budou ZCELA mimo CTR (a pod TMA I), takže by neměly vůbec zasahovat do řízeného prostoru?

Odpovědět

Přidat komentář