AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Velký přelet vládního tůčka odstartoval, do Kunovic „poletí dva dny

23. září 2016
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 3,7
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


 AKTUALIZOVÁNO  Dost možná jeden z nejzajímavějších víkendů v životě čeká nejen všechny letecké fandy, ale především skupinku dobrovolníků z kunovického muzea, kteří se podílejí na tzv. Velkém přeletu bývalého vládního Tupolevu TU-154M reg. č. 1016. Stroj přezdívaný jako Naganský expres dnes v půl desáté ráno opustil brány kbelského letiště a vydal se k transportu na jih Moravy. Jeho náročná cesta skončí nejpozději v nedělních dopoledních hodinách. Cestu stroje můžete sledovat on-line i v živém videostreamu na stránkách Playtvak.cz.

Sledovat Velký přelet živě na Playtvak.cz!

„S velkou radostí informujeme, že jsme v pondělí 19. září 2016 obdrželi všechna potřebná povolení a v pátek 23. září v 9:30 vyrazíme z kbelského vojenského letiště na Velký přelet z Prahy do Kunovic. Poslední cesta Naganského expresu skončí v neděli kolem 9. hodiny ranní v Kunovicích," informovali před transportem organizátoři v tiskovém sdělení. Letadlo vyrazilo na Moravu na návěsu o celkové délce 51,5 metru. Většina přesunů, kromě páteční etapy Praha - Milovice u Hořic, proběhne v noci a brzy ráno.

„Hodně se nám ulevilo,“ říká Martin Hrabec, vedoucí Leteckého muzea v Kunovicích a šéf Velkého přeletu. Kdyby totiž muzejníci povolení úřadů nezískali, musela by se celá akce odložit přibližně o měsíc. „Moc děkujeme kolektivu z Universal Transport, kteří to celé vybojovali. A samozřejmě také kbelské 24. základně dopravního letectva, která dala definitivní souhlas k ‚manévrům‘ při nakládání a výjezdu z letiště.“

Na Velký přelet, jehož realizaci jste mohli pomoct zajistit i vy v crowdfundingové kampani na webu Startovač.cz, budou dohlížet nejen zaměstnanci přepravní firmy Universal Transport, Policie ČR, vojenské policie AČR a zvědavci všeho druhu, ale také komisaři pelhřimovské Agentury Dobrý den – provozovatele Muzea rekordů a kuriozit a autora a vydavatele České knihy rekordů. A organizátoři věří, že se jim do ní podaří také zapsat.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,7

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 10 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.224.102. xxx
Jen parašutisté vědí, proč ptáci zpívají...
fluconazol hexal fluconazol fresenius kabi fluconazol 50 mg dosis

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.