AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Šonka v kvalifikaci na závod v Japonsku i přes náročný program třetí

3. června 2017
Autor: Redakce, celkové hodnocení článku: 3,3
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Český pilot Martin Šonka si v kvalifikaci na závod světového šampionátu Red Bull Air Race v japonské Čibě vyletěl třetí místo. V prvním kole nedělního závodu ho tak čeká Francouz Mika Brageot. Šonka zaletěl svůj nejrychlejší kvalifikační čas v prvním letu, ve druhém ho chtěl ještě vylepšit, ale při jednom z manévrů překročil maximální povolenou hranici přetížení a byl z něj diskvalifikován.

Všechny piloty dnes čekal náročný den. Kvůli větru se totiž v pátek vůbec nelétalo a dnes tak museli absolvovat hned dva tréninky po nich ještě kvalifikaci. Celkem tak absolvovali zhruba sedm letů během jediného dne, což je fyzicky náročné. „Docela to člověku dá zabrat, ale jsme trénovaní, tak to musíme vydržet. Je dobře, že se létalo, protože čím více letů v trati máte, tím více získáváte jistotu a sebedůvěru, můžete si zkusit věci, které by jinak vyzkoušet nešly,“ smířlivě popisoval Šonka.


Foto RBAR

Do kvalifikačního letu startoval jako lídr průběžného pořadí šampionátu až jako poslední a měl tak dokonalý přehled, co se před ním v trati odehrávalo. „Vím, že tam bylo několik diskvalifikací za překroční bezpečnostní linie, jak piloti ve snaze najít co nejrychlejší trajektorii riskovali a snažili se k ní co nejvíce přiblížit. Na to jsem si musel dát pozor. Těsně před letem jsem měl ještě nějaké technické potíže s měřením rychlosti, ale povedlo se to vyřešit a i když to nebylo úplně příjemné a ztratil jsem vinou menší rychlosti hodně času v první půlce trati, bylo z toho nakonec třetí místo. Lehkého soupeře ale rozhodně nemáme, takoví už tady nejsou. Navíc právě Mika se zlepšuje každým letem. Musíme se ale soustředit na sebe a létat konzistentně jako v prvních dvou závodech. Pak to bude dobré,“ uzavírá Šonka.

Druhý český pilot Petr Kopfstein skončil v kvalifikaci jedenáctý a zítra ho čeká souboj s domácím hrdinou Yoshim Muroyou. Závod se letí v neděli a ČT Sport vysílá od 7 hodin ráno přímý přenos.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 3,3

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 15 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.92.201.2 xxx
Kdo chce lítat v noci a přitom je tma, že by se dala krájet, musí si nabrousit náběžky.
tizanidin copyfarm tizanidin yan etkileri tizanidin qatar

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.