AIR TEAM - avionika a přístroje pro létání
Facebook Twitter Google+ YouTube RSS E-mail

Na ME v motorovém paraglidingu obsadili čeští letci pětkrát místo na stupních vítězů

1. září 2017
Autor: Tomáš Doležal, celkové hodnocení článku: 4,2
Klíčová slova: Rubrika: Krátké zprávy


Na šestém FAI mistrovství Evropy v motorovém paraglidingu byly po osmi disciplínách odlétaných 21. až 26. srpna vyhlášeny výsledky v celkem sedmi kategoriích. Reprezentantům České republiky se v nich podařilo na domácí půdě břeclavského letiště obsadit pětkrát místo na stupních vítězů. Gabriel Toman dosáhl ve třídě jednomístných motorových padákových kluzáků s podvozkem na stříbrnou medaili a domácí tým se ve všech třech kategoriích i v celkovém hodnocení umístil na bronzovém stupni.

Klání na jihomoravském letišti se zúčastnilo celkem 76 pilotů motorových padákových kluzáků (MPK) z jedenácti evropských zemí. Mimo oficiální soutěž létali i piloti z Austrálie a Japonska. Účastníci šampionátu poměřili své dovednosti ve třech kategoriích: PF1 – jednomístné MPK bez podvozku (krosny), PL1 – jednomístné MPK s podvozkem, PL2 – dvoumístné MPK s podvozkem.


Foto Epc2017.cz

Pro naše barvy nejúspěšnější byla kategorie PL1. Během úvodních tří disciplín, dvou navigačních a jedné ekonomické, se Gabriel Toman propracoval z třetího místa přes druhé až do čela 23členného závodního pole. Na něm se udržel během dalších čtyř úloh (přesné přistání, dvakrát hodnocený start a ekonomika). V posledním osmé navigační úloze zaletěl výtečně po sedmém kole druhý polský reprezentant Wojciech Bógdał a s celkovým ziskem 5 074 bodů se o pouhých 7 bodů dostal před českého pilota. Třetí místo s odstupem téměř 700 bodů za vítězem obsadil François Blanc z Francie.

V hodnocení týmů v kategoriích PF1, PL1 a PL2 skončili čeští zástupci vždy na třetí příčce. Místa před nimi si rozdělovaly týmy Polska a Francie. V kategorii PF1 soutěžilo celkem deset týmů, v PL1 sedm a v PL2 šest. V celkovém hodnocení napříč všemi disciplínami a kategoriemi zvítězila Francie před Polskem a Českou republikou, přičemž první tři státy byly jediné, které svými závodníky obsadily všechny tři kategorie.Jak oznámkujete tento článek?

Aktuální skóre: 4,2

Jako ve škole, 1 nejlepší, 5 nejhorší.

+
1
2
3
4
5
-


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů
Celkem 0 příspěvků. Dodržujte prosím tato jednoduchá pravidla.


Přidat vlastní zkušenost

Přečtěte si prosím pravidla pro příspěvky

Jméno: Předmět příspěvku:

Ochrana proti spamu - připočtěte k číslu 25 pětku a výsledek zapište do tohoto políčka:

   Adresa autora: 54.80.169.1 xxx
K tomu abyste se udrželi ve vzduchu potřebujete ve skutečnosti jen dvě věci: Rychlost a dostatek peněz.
pramipexol generico ogvitaminerfolie.site pramipexol 1 mg precio

Přehled leteckých simulátorů v ČR

 

Máte připomínku nebo námět k Aerowebu?
Budeme potěšeni za každý váš námět nebo připomínku. Stále je co zlepšovat :-)


Číslo publikace ISSN 1801-6847. Copyright (c) 2005-2014 Aeroweb.cz. All rights reserved.
Server provozuje společnost Mavisys, s.r.o.