Martin Šonka letí do Ostravy !!!

6. 12. 2023 za 2 dny

Letiště Leoše Janáčka, Mošnov (LKMT)
https://www.smsticket.cz/vstupenky/38861-martin-sonka-leti-do-ostravy-letiste-leose-janacka-ostrava-mosnov

Pozor, změna termínu!

Ve čtvrtek 06.12.2023 se v prostorách odletové haly Letiště Leoše Janáčka v Ostravě uskuteční talk show s názvem: Martin Šonka letí do Ostravy !!!

Start letu je naplánován na 19:00 hodin.

Návštěvníci se budou moci seznámit s knihou: Můj let do nebesDále o zákulisí nově vzniklých závodů v letecké akrobacii s názvem: X Race.

V neposlední řadě budou moci položit obou zúčastněným jakýkoliv dotaz.

Účastníky talk show budou akrobatický pilot Martin Šonka a novinář Robert Sára.

Večerem provede moderátor Jakub Štefek.

Martin Šonka

Už po maturitě na Střední průmyslové škole strojní v Táboře se rozhodl, že se bude naplno věnovat létání. Proto nastoupil v roce 1997 na Univerzitu obrany v Brně obor: pilot bojového letounu, po jejím vystudování pokračoval ve studiu na Univerzitě v Pardubicích oborem Management, marketing a logistika v dopravě.  V té době přišlo také první závodění.

A to v roce 2001 akrobacie na kluzácích v roce 2003 začal s akrobacií na motorových letounech. O rok později se stal členem českého reprezentačního týmu v letecké akrobacii.

V roce 2010 se stal prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull, a následně se stal v roce 2018 jejím celkovým vítězem.

Je držitelem třech titulů mistra Evropy. Je držitelem dvou titulů vicemistra Evropy a třech titulů vicemistra světa ve freestylu. A rovněž titulu vicemistra Evropy v klasické akrobacii.

 

Robert Sára

Od roku 1999 pracuje jako sportovní novinář. Začínal v rodné Jihlavě v regionální redakci deníku MF Dnes.

Během studií žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně působil v tamní redakci a v roce 2005 přesídlil do Prahy.

Od roku 2021 působí na webu Sport.cz a v deníku Právo. Píše především o ledním hokeji, zúčastnil se již čtrnácti mistroství světa a několika olympijských her.

Jeho knižním debutem byl rozhovor s motocyklovým závodníkem Rally Dakar Lukášem Kvapilem s názvem: Slzy rytíře z Dakaru.

Biografie o Martinovi Šonkovi vznikala dva roky

 

Jakub Štefek

Svá ústa nezavřel od útlého dětství, vždy byl rád ve společnosti lidí a miloval jsem sociální překážky, které bylo třeba překonat.

 Od roku 2009 je členem charitativního týmu osobností Real Top Praha.

 Ve svém životě spoustu úspěšných a zajímavých osobností.

Zahrál si roli kapitána týmu Kakuny v seriálu a Fylmu kamaráda Jakuba Štáfka Vyšehrad.

 V roce 2017 se stál díky národnímu týmu v malém fotbale Mistrem světa a Sportovcem roku v kategorii: tým.

 

Akce se koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje pana Jana Krkošky, MBA a primátora statutárního města Ostrava pana Mgr. Jana Dohnala.

Partnery akce jsou mj. společnosti CBS Nakladatelství, Jagello 2000, Letiště Ostrava, Prim, Solid Legal a též Mattoni 1873, Red Bull Česká republika aj.

 

Součástí akce byla i foto soutěž, vítězné snímky budou k vidění po dobu jednoho měsíce, od 20.10. do 20.11.2023 v prostorách mezi odletovou a příletovou halou letiště Leoše Janáčka v Ostravě.

Vstupenky lze zakoupit online prostřednictvím internetového portálu SMS ticket:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/38861-martin-sonka-leti-do-ostravy-letiste-leose-janacka-ostrava-mosnov?fbclid=IwAR3qc1DCt2JcvU0Kur4yS2km4POZzUbkFuSSS5-_GBOD49SntkJYXAHz_MKEc


Další události v kategorii "Společenské akce"