Autoři Aerowebu

Petr Adámek

Autor je absolventem leteckého inženýrství na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Létá od roku 2011 na typech C150, C172, PA28 a P92JS. Je studentem prvního kurzu MPL v CATC s cílem pilotovat Airbus A320.

Zdeněk Anýž

Autor je držitel licencí ATPL frozen, FI(A), a), b), se), d), e), g) kvalifikací Cirrus Advance Training, JOT Airbus A320, TR B737. V oblasti všeobecného letectví nalétal přes 1000 hodin a přes 600 hodin jako instruktor PPL, CPL a IR. V současné době zaměstnán v obchodní letecké přepravě a ve volném čase ho můžete potkat na letišti v Letňanech.

Dana Bauçà Sastre

Autorka se snaží cestou modulového výcviku probojovat co nejdál to půjde, v této chvíli je absolventkou kurzu ATPL teorie v Czech Aviation Training Centre, má licenci PPL(A) a kvalifikaci Night, MEP VFR a IR basic. Létá na typech C150, C172, PA18 a PA34, kromě toho ji velmi baví zkoušení různých simulátorů (B737, A320, AN-28, ATR, Piper Seneca, Spitfire), v některém z nich jste ji mohli potkat jako instruktorku létání pro radost. Je z rodiny Františka Fajtla, v srdci chová hlubokou úctu vůči pilotům RAF a největším snem je pilotovat Spitfire skutečný.

Jan Brzák

První kroky ve světě letectví jsem učinil na letišti v Kolíně, kde mě táta ještě jako malého kluka vozil na občasné výlety takovými stroji, jako byla klasická „stopětka“ nebo Aero Ae-45. Svou vlastní pilotní kariéru jsem zahájil jako student Žilinské univerzity na letišti Dolný Hričov v o něco modernějších letadlech Z-142 a L-200. Po absolvování vysoké školy jsem pracoval 15 let jako dopravní pilot u společností ČSA, Travel Service a Ryanair. Od roku 2020 jsem na volné noze jako letecký instruktor, copywriter a specialista na online marketing. Na Aerowebu píšu především o všeobecném letectví. Zajímá mě jeho současnost, ale hlavně budoucnost a využití nejnovějších technologií. Pokud zavítáte do některého z pražských rockových klubů, můžete mně vidět jako baskytaristu kapely První - Poslední.

Michael Černes

Student Fakulty Strojní ČVUT, s létáním má zkušenosti jako držitel licence SPL. Novinářská práce je pro něj jak formou brigády, tak samozřejmě i zábavou, i když se jí do budoucna alespoň zatím zaobírat neplánuje. Na stránkách Aerowebu se soustředí hlavně na témata spojená s vojenským letectvím, budoucností letecké dopravy a v poslední době také s aktuálním vývojem v kosmonautice. 

Tomáš Doležal

Aviatik sedlající různé létající aparáty od paraglidu po akrobatické letouny. Zkušební pilot ultralehkých letounů. Fyzik s širokým spektrem zájmů. Jedním z nich je psaná tvorba a jelikož se autor věnuje létání nejen mezi oblaky, ale i v informačním moři, můžete na Aerowebu nalézt stopy jeho činnosti.

Karel Douda

Autor je dlouholetým instruktorem kluzáků v Aeroklubu Praha Letňany. Je držitelem kvalifikací GLD, FIG. Přes 5500 vzletů a 1 800 hodin ve vzduchu, z toho více jak 800 instruktorských. Své rozsáhlé letecké zkušenosti už 18 let předává mladé generaci a za tu dobu vychoval již řadu zkušených pilotů, instruktorů a mezi jinými také mistra republiky v bezmotorové akrobacii. Napsal knihu Plachtařský sklerotikon.