Nejnovější příspěvky k článkům

RE: RE: RE: Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor - zatím ještě - pan Vašek to udělal a to je "hrozné" !!!

Včera v 3:50 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

Mluvíte o respektu k protistraně a Váš příspěvek začíná invektivou "máte dost ubohý pohled". To mluví za vše... Už jen tímto jste se sám o respekt připravil. Další už jsou jen v podobném duchu manipulativní soudy. Hlavně tohle byla pieta letcům z II.světové války, současná situace na takovou akci jistě nepatří.

RE: RE: RE: Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor - zatím ještě - pan Vašek to udělal a to je "hrozné" !!!

23.09.2023 v 12:06 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

No vidite, poviem svoj nazor a hned reagujete ze som ubohy. Slapete si po jazyku. To co hovorite nie je pravda. V europskych krajinach su niektore nazory dokonca zakonom zakazane. Nemozete popierat zlociny nacizmu, nemozete propagovat hnutia potlacajuce ludske prava a slobody (a je dost zvlastne ze komunizmus sa postihu vytrvalo vyhyba, co ma zjavne neblahe nasledky). Historici a psychologovia totiz uz davno odhalili ze tie najvacsie zverstva zacinaju "nazormi" a pre spolocnost je lepsie niekde obmedzit slobodu slova, nez cakat az slova a nazory zacnu zabijat. Na to sa dnes v dobe socialnych sieti a anonymnych uctov jaksi zabuda. Kazdy hulaka ze ma pravo na nazor, a dozaduje sa aby jeho nazor videl uplne kazdy, a to zadarmo. Ked sa tak nedeje alebo mu niekto oponuje, hned narieka o cenzure. Co je obzvlast komicke pocuvat od fanusikov komunizmu alebo nahnedlych ultrapravicakov, hnuti zalozenych na totalnej cenzure a prenasledovani oponentov.

RE: RE: Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor - zatím ještě - pan Vašek to udělal a to je "hrozné" !!!

22.09.2023 v 14:32 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

Máte dost ubohý pohled, IGI. Právo na názor ve vašem pojetí vede k tomu, že společnost se bude dále rozdělovat a radikalizovat a rezignuje na hledání kompromisu a vyvažování různých zájmů. Protože kritizovat názor druhého sice může být konstruktivní pro všechny strany, ale "nechtít s druhým pro jeho názor mít nic společného" a "rušit účty na sociálních sítích", jak tvrdíte, že může být legitimní reakce, to už bohužel není konstruktivní snaha o porozumění, je to jen vztekání se děcka, že není po jeho. Právo na názor ve vašem pojetí je jako svoboda projevu za Husáka (o svobodě po projevu se nic neříkalo). Vůbec byste neměl řešit právo na názor. Je to ostatně dost pohrdavé, přiznávat někomu právo na něco, co mu stejně nemůžete vzít. Správně byste měl řešit, zda jste schopen respektovat názor druhého a respektovat, že jej projeví. Dokonce jsme se tu od Radka dočetli, že panu Vaškovi plivne do ksichtu. No bravo, demokrati. Nevím ostatně, proč se oháníte demokracií, to nemá s tímto nic společného. Demokracie předpokládá, že existuje více zájmů a tedy více názorů na to, jak by měl stát postupovat. A že při těchto střetech se postupuje kultivovaně, je snaha o porozumění protistraně. A hlavně, že většina, která vyhraje (to jsou momentálně předpokládám příznivci současné vlády), respektuje menšinu a nesnaží se ji zničit, umlčet. Pak by nastal ten pravý konec demokracie. Proč tedy umlčovat pana Vaška? Máte snad strach, že by se k němu mohl někdo přidat a mohla by jich být většina? A že by pak s Vámi nechtěli mít nic společného a rušili by Vám účty na sociálních sítích, jako považujete za legitimní to udělat vy jim? Já bych navrhoval hlavně nesvinit diskusi na tomto webu politickými debatami. S lidmi, kteří plivají do ksichtů a distancují se od druhých coby zlých/hloupých/pomýlených, tedy horších, než jsou oni sami, to stejně nemá cenu. Bez respektu k protistraně z toho bude jen štěkání ratlíků a toho máme už dost. Lze jen prohlubovat nenávist jedné strany ke druhé. Nechte to na jiné servery, tohle byl web o letectví.

RE: Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor - zatím ještě - pan Vašek to udělal a to je "hrozné" !!!

22.09.2023 v 10:12 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

typická ukážka totálne prekrúteného chápania práva na názor. Áno názor môžete mať - pána Vaška neprišla za jeho názor zobrať polícia ani mu o polnoci nezaklepali tajní na dvere. Ako bývalo zvykom za režimu, ktorý pánovi Vaškovi zjavne neprekážal, zatiaľčo demokracia a spojenectvá s inými demokraciami mu trhajú žily. Avšak keď máte názor, ste zaňho aj zodpovedný. Musíte byť pripravený že Vás za Váš názor budú kritizovať, že s Vami nebudú súhlasiť, a že s Vami nebudú chcieť mať nič spoločné, že vám zrušia účet na sociálnej sieti apod. To je totiž ich názor. Áno presne tak, aj oponenti Vášho názoru môžu mať názor. To je pre mnohých zjavne veľmi prekvapivé, keď každú takúto reakciu hneď s veľkým krikom označujú za cenzúru. Nie je to cenzúra, len nepochopenie že názor naráža na iné názory.   

Každý má právo svobodně vyjádřit svůj názor - zatím ještě - pan Vašek to udělal a to je "hrozné" !!!

21.09.2023 v 17:12 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

Jak se zde ukazuje někteří už nejsou schopni to akceptovat, natož se zamyslet nad varováním o ohrožení suverenity ČR a zatažení státu do válečného konfliktu, které v projevu zaznělo.

Sojuzy

21.09.2023 v 9:48 Frank Rubio - neplánovaný rekordman

Rusko proste neni schopne vyrabet vic nez dva Sojuzy rocne a nema zadny rezervni. Nastesti to Rubiovi az tak nevadilo, jinak by musel dolu na pate sedacce Dragonu. Protoze Rusko v ramci uplaceni Belorusu, pardon, bratrske spoluprace, vynese beloruskou kosmonautku k ISS, i dalsi posadka bude slouzit rok. Sojuz MS-25 vynese jen Tracy Caldwell-Dysonovou na klasickou vymenu, beloruska Marina Vasilevska poleti jen na 12denni navstevu a Oleg Novicky ma letet s ni. Podle stavu Kononenka a Cuba se asi posoudi, jestli se nekdo z nich s Novickym neprohodi. Pokud Kononenko vydrzi, stane se prvnim kosmonautem s 1000 dny v kosmu.

Z pilota hlupakem

21.09.2023 v 9:35 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

Je hrozne, jak se z odvazneho pilota slouzicimu vlasti a pak spolehlive prepravujiciho cestujici stane takovy hlupak. Kombinace vysokeho veku a popleteneho mysleni? Rusko a Putin uz pred valkou rekli, co chteji - ziskat uzemi sovetskeho svazu, ovladat vychodni evropu, hrat si na velmoc. Mezi nepratele nas pocitali driv, nez valka vypukla. Odporna ruska agrese proti Ukrajine je srovnatelna s utokem Hitlera na Polsko, vrazdeni a znasilnovani ukrajincu, utoky na civilni obyvatele, masove kradeze. Vasek u me skoncil, potkat ho, plivnu mu do ksichtu.

RE: Projev

20.09.2023 v 17:15 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

Naprosty souhlas. Pan Vasek je minulym rezimem prilis poznamenany a tezko se asi byvaly pilot armady Varsavske smlouvy srovnal se vstupem nasi zeme do NATO a zrejme i polistopadovym vyvojem vubec. Ackoli si ani po listopadu 89 vubec nezil spatne. Pro nej "stare dobre casy" jsou pryc a zrejme nastala starecka zatrpklost a nadavani na vse. Osobne nejsem presvedcen ani o tom, ze by clovek, ktery tezil z minuleho rezimu, byl v takove oblibe u veteranu z II. svetove valky, ktere ten stejny rezim semlel a kdo neutekl, skoncil v nejakem lagru a kriminale a po propusteni dostal spatne placenou podradnou praci. Do listopadu 89, tedy v dobe, kdy pan Vasek branil v MiGu nase socialisticke nebe proti zapadnim imperialistum, se tito hrdinove schazeli spise v ustrani a teprve po revoluci jsme je mohli spatrit na verejnosti a na vlastni oci. Nemyslim si, ze by si je pan Vasek mel brat do ust a vypravet, jaci ze to byli jeho kamaradi! Teprve jiny pan Vasek je plne rehabilitoval a na sklonku jejich zivota se jim tak dostalo podekovani za jejich hrdinstvi. Pane Vasku ze Zatce, vy uz radeji nikdy a nikde na verejnosti nic nepronasejte!

Projev

20.09.2023 v 13:59 Pieta v Žatci. Vzpomínku na letce zastínil proslov Václava Vaška

To tedy pan Vašek nemá pravdu. Projev byl vysloveně v duchu proruských projevů na Václaváku a mě se tedy vůbec nelíbil. Považuji ho za dehonestaci pietní akce. A myslím si, že kdyby ho slyšeli piloti hrdinové ze 2. SV, tak by mu to dali pořádně najevo.  

neviditelna

19.09.2023 v 12:29 Američtí mariňáci postrádají opuštěnou F-35

chceli neviditelnu? maju neviditelnu! :)