Nejnovější příspěvky k článkům

Souhlas

Dnes v 20:57 Zůstaňte prosím na zemi, vyzývá ministerstvo dopravy piloty

Kolegové, i když je venku krásně, i když bych létal až bych brečel, i když chci nalétat hodiny a zvyšovat si svoji kvalifikaci, dokážu se udržet a našeho milovaného koníčka si odepřít. Proč? Jednak, protože se houby stane, nelétal jsem většinu mého života, tak te už to pár týdnů/měsíců vydržím. Protože kdybych létal, tak na sebe, školu, letiště přivolám hněv tupého davu, který to milerád a velmi aktivně vytáhne právě tehdy, když se to bude nejméně hodit a na konec protože nemám vlastní letadlo, pronajímám si jej a nechci ohrozit ani sebe, ani svoji rodinu ani svoje kolegy piloty tím, že budu jako malý rozmazlený fracek jaskotat, že já si přece MUSÍM zalítat abych se z té karantény nezbláznil. Místo toho vezmu kluky za ruku, půjdu se projít na zahradu, do přírody, užiju si ten čas s rodinou, který mi poslední roky kvůli práci chyběl a dám si veget. Zkuste se i vy ostatní, co máte pocit že MUSÍTE, na to podívat třeba takto.

Děkuji autorovi za detailní rozbor,

Dnes v 20:50 POHLED PRÁVNÍKA: K údajnému zákazu létání malými letadly

nicméně jsem šťastný, že nejsem deformovaný právnickým vzděláním a můžu si dovolit používat vlastní selský rozum vesničana. Každému jen trochu myslícímu tvorovi totiž dojde, že v současné krizové situaci nelze vytvořit stručný a jasný,  právně závazný dokument, který zároveň taxativně vymezuje všechny povolené a zakázané činnosti takříkajíc přes noc, ve kterém se ne nic se nezapomene. Pan Smejkal jistě dobře ví, jak máme nastavený legislativní proces v parlamentu a je si vědom, že každý zákon musí projít několikerým čtením, než je schválen, což trvá nejméně několik měsíců. A stejně musí být následně několikrát novelizován, protože tvůrci na něco zapomněli, nebo tam naopak nějaké dračí vejce schválně přidali. No a  další nižší právní dokumenty se taky na stolech právníků nerodí přes noc. Nám jednoduše uvažujícím jedincům snad ani nebylo zapotřebí zdvořilého apelu MD a pochopili jsme, že státu - (a stát jsme my a naši blízcí) nejlépe prospějeme tím, když necháme letadla na pár týdnů v hangáru a budeme se věnovat svým blízkým, tak abychom všichni společně tuto smutnou dobu přečkali ve zdraví. Kdybych si chtěl do letců právníků rýpnout tak napíšu, že v platném mimořádném nařízení MZdr taktéž explicitně nevidím zákaz potápění, provozování ponorek, ani zákaz letů do vesmíru...pokud tedy tou ponorkou nepojedu na pohřeb nebo nákup.... a štiplavě dodám, že všechny výše zmíněné instituce zaměstnávají právníky, kteří ty dokumenty i výkladová stanoviska zajisté vytvářeli. Který  té armády právníků má tedy ten správný právní názor?  A srovnání letecké a silniční dopravy? To snad autor nemůže myslet vážně....ani jako vtip. I dítě školou povinné aspoň tuší, že v současnosti bohužel neexistuje za silniční osobní a nákladní dopravu srovnatelná alternativa. Infrastruktura bohužel nestačí rostoucímu provozu a lidský faktor tomu též nepomáhá. Vysoká nehodovost je smutný fakt, ale až na výjimky neznám nikoho, kdo by se chtěl na silnici dobrovolně zabít. Jezdí snad pan Smejkal na letiště a do kanceláře vždy na kole, nebo tam chodí pěšky? Nicméně, přestože se s autorem názorově rozcházím, děkuji mu za názor a přeji jemu i všem ostatním, aby nám ta karanténa co nejdříve skončila a všichni jsme se mohli věnovat svým zálibám bez omezení tak jako dřív. 

Duchovní péče :-)

Dnes v 18:58 POHLED PRÁVNÍKA: K údajnému zákazu létání malými letadly

Já myslím, že létání se dá zahrnout i do bodu 1 g) 3. individuální duchovní péče, neboť létání povznáší ducha a vytváří duchovní pohodu :-)

RE: RE: RE: RE: RE: Jak pro koho

Dnes v 17:49 Zůstaňte prosím na zemi, vyzývá ministerstvo dopravy piloty

Nevím, nic nám do toho není a asi to není nic, co bychom tady my měli rozřešit. Obecně nechápu argumentaci, že když vidím létat Pepíčka, tak já můžu taky, když vidím někoho venku běhat bez roušky, tak já můžu taky, když vidím jet někoho na motorce, tak já můžu lítat... Tohle uvažování bych čekal někde u dětí na základní škole a ne u pilotů, kteří by měli projevit trošku nadhledu, profesionality a příkladu v dodržování pravidel. Ať si každý jiný dělá, co chce, ale obecně pravidla a doporučení byly nějak nastavené, tak je zkusme respektovat.

Naprosto přesně

Dnes v 17:36 POHLED PRÁVNÍKA: K údajnému zákazu létání malými letadly

Cítím věc velmi podobně, jakkoli nejsem právník a takto bych to neuměl formulovat. Díky.

RE: RE: RE: RE: Jak pro koho

Dnes v 16:31 Zůstaňte prosím na zemi, vyzývá ministerstvo dopravy piloty

Výcvik je asi hlavní činností, co škola dělá. Kolik letadel co je dnes ve vzduchu asi létá za jiným účelem než výcvik? Pochybuju, že vůbec nějaké.  

RE: RE: RE: Jak pro koho

Dnes v 15:15 Zůstaňte prosím na zemi, vyzývá ministerstvo dopravy piloty

Ona letecká škola nic neporušuje. Ten kdo porušuje to omezení pohybu osob je žák té školy.

RE: 27.3.

Dnes v 15:09 ÚCL kvůli koronaviru neprovádí zkoušky a upravuje úřední dobu

Je to v aktualitách - prodlouženo do 3. 4. 2020: https://www.caa.cz/news/prodlouzeni-omezeni-fungovani-ucl/ Pro jistotu jsem se z dubnových termínů odhlásil a zapsal se na květen...

RE: RE: RE: Jak pro koho

Dnes v 14:45 Zůstaňte prosím na zemi, vyzývá ministerstvo dopravy piloty

Tak výcviky jsou jen jedním z mnoha činností, které může letecká firma dělat.

27.3.

Dnes v 14:36 ÚCL kvůli koronaviru neprovádí zkoušky a upravuje úřední dobu

Zdravím, našel někdo update ohledně dalších informací ohldně zkoušek? V originální zprávě se psalo že nejpozději 27.3. sdělí další postup, což jsem nikde nenašel.