Nejnovější příspěvky k článkům

Pečlivěji čtěte pánové.

Včera v 22:01 Diamond vyvíjí elektrický DA40, který bude určený především pro výcvik

Je to tady zvláštní debata. Raději si pánové pořádně přečtěte poslední řádky toho článku:  "...řekl generální ředitel Diamond Aircraft Li-čchün Čang." - Ano Diamond Aircraft koupili během krise Číňané, ostatně stejně jako poněkud úspěšnější americký Cirrus Aircraft. S vědomostí tohoto faktu bych nějakou brzkou typovou certifikaci elektrické DA40 nečekal.

Zakoupení nového telefonu a převod aplikace do něj.

Včera v 19:17 Fly is Fun – nová navigace pro Android

Dobrý den. Zakoupil jsem si nový telefon i když jste mi na mou žádost jaký telefon si mám koupit, protože na slunci jsem nic neviděl, neodpověděl. A nastal nový problém promo kod 1842-42BC-7ACD-2AD9-1929 mi v novém telefonu nebere. Ve starém telefonu mi stále vše šlo. Fakturu jsem od Vás žádnou nedostal. Ještě nevím jak z databáze letišť aktivovat trať. Děkuji za odpověď. Letiště Místek, správce letiště a předseda Pobeskydského aviatického klubu, Jaroslav Muroň.

IR eng povinná před zahájením výcviku IR

Včera v 11:11 Angličtinu IFR lze nově získat „bez teoretické zkoušky“

Dobrý den, Je dobře že se český úřad sjednotil, ale je to trochu hlava 22. Totiž pokud si dobře pamatuji a pokud se to nezměnilo byla povinnost složit zkoušku z IR angličtiny před zahájením výcviku IR(byl to vstupní požadavek) , nebo před závěrečnou zkouškou. Takže pokud chci začít IR výcvik, musím již mít IR angličtinu. Pak je mi úplně jedno ze ji mohu složit během závěrečné zkoušky? Jak je to teď? 

Zapsání do průkazu

Včera v 11:07 Angličtinu IFR lze nově získat „bez teoretické zkoušky“

Rozumím tomu správně, že napr. Když mám složenou teorii ATPL a poletim zkoušku CPL, která bude v angličtině tak automaticky k tomu dostanu i IR angličtinu ? 

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Automotive

22.10.2021 v 19:26 Diamond vyvíjí elektrický DA40, který bude určený především pro výcvik

nedavno som mal pár dni plugin k dispozícii , akonáhle nemalo dobité aku, tak spotreba ako krava.  No nič moc eko. Plus komicky malé nádrže pri aute vyššej strednej triedy. Fakt som si to "užil".V tejto debate si jediný fanatik😀 Čo debata o elektropohone, to nabehnes a tapetujes svoje mantry. Ok, napriek mega tlaku politikov elektro auta rastu. Každé desiate je elektro, wau. Aby to vyzeralo super, tak k nim dajme aj plug-in, to urobí krajšie čísla .  A že klesajú spalovaky? Po tej politickej a eko masáži sa niekto čuduje ? Ale spat k lietadlám , údaje v diskusii ukazujú , že zatiaľ su problém baterky, su jednoducho ťažké a majú slabú vydrž . Tým pádom sa to nedá použiť ani na tie okruhy s inštruktorom , ale dobre na sóla 😀

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Automotive

22.10.2021 v 17:44 Diamond vyvíjí elektrický DA40, který bude určený především pro výcvik

Co už se v těch statistikách ale nedočteš je to, kdo ta auta kupuje. Např. v Německu to je především stát. Asi aby šel příkladem. Ve flotile má desítky tisíc aut a ta auta se prodávají po dosažení určitého nájezdu, nejpozději však po roce. V první vlně se nakupovaly hybridy a v další už jen elektro. Malou část prodejů tvoří firmy. Jen zanedbatelné minimum aut se prodá soukromým kupcům. Jsem zvědavý, jak se to bude dále vyvíjet až nějakému vysoko postavenému úředníkovi dojde, že skokově narostly výdaje na služební cesty, jelikož nabíjení holt trvá a cestovní výdaje jsou mj. závislé na době ve službě. A s výstavbou dobíjecích stanic na parkovištích úřadů (kvůli nabíjení přes noc) to taky bude vtipné, až zjistí, že si tu jsou firmy schopné naúčtovat více jak 20.000 € za jeden sloupek s nízkým příkonem (v případě instalace více nabíjecích míst). Už se raději ani neptám, kdo bude všechna ta auta po roce kupovat. Firmy to jednoznačně nebudou, protože si to nemohou odečíst z daní. 

TL

22.10.2021 v 14:45 TL-Ultralight dnes představil nový ultralehký letoun Sparker

no ale pekné eroplány robí TL. Zmienka o objemnom zavazadlovom priestore zaujala dokonca aj moju polovičku :)

Ultralight v armádě

22.10.2021 v 14:23 TL-Ultralight dnes představil nový ultralehký letoun Sparker

Jenom připomínám, že Česká Armáda už jeden ultralight má. Je tím Eurostar. Asi stojí za to říct, že létání v armádě není jen o akrobacii a velkých násobcích. Pro některé účely Eurostar prostě stačí. A tandemové lehké letadlo? Proč ne! Myslím, že piloti se i na takovém stroji mají co naučit a pro získání elementárních znalostí a prověření žáka, zda má "buňky" na to být pilot to stačí. Pokud vím, tak Slovensko takhle plánuje provozovat Sharky. Ty jsou ale nesrovatelně lepší s českým Streamem...

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Automotive

22.10.2021 v 13:54 Diamond vyvíjí elektrický DA40, který bude určený především pro výcvik

nie, citam statistiky https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/11554664-europsky-trh-zacinaju-ovladat-elektromobily-dieselove-motory-prudko-padaju bohuzial som v tejto debate zrejme jediny, kto svoj pohlad podklada linkami a udajmi. Vase osobne utoky za protiargument nepovazujem, hlavne ked su zalozene na predsudkoch a 20 rokov starych odhadoch