Dnes je 24. února 2018
6:56 17:35

Autoři Aerowebu

Petr Adámek

Autor je absolventem leteckého inženýrství na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Létá od roku 2011 na typech C150, C172, PA28 a P92JS. Je studentem prvního kurzu MPL v CATC s cílem pilotovat Airbus A320.

Zdeněk Anýž

Autor je držitel licencí ATPL frozen, FI(A), a), b), se), d), e), g) kvalifikací Cirrus Advance Training, JOT Airbus A320, TR B737. V oblasti všeobecného letectví nalétal přes 1000 hodin a přes 600 hodin jako instruktor PPL, CPL a IR. V současné době zaměstnán v obchodní letecké přepravě a ve volném čase ho můžete potkat na letišti v Letňanech.

Tomáš Doležal

Aviatik sedlající různé létající aparáty od paraglidu po akrobatické letouny. Zkušební pilot ultralehkých letounů. Fyzik s širokým spektrem zájmů. Jedním z nich je psaná tvorba a jelikož se autor věnuje létání nejen mezi oblaky, ale i v informačním moři, můžete na Aerowebu nalézt stopy jeho činnosti.

Karel Douda

Autor je dlouholetým a zkušeným instruktorem kluzáků v Aeroklubu Letňany. Je držitelem kvalifikací GLD, FIG. Přes 4000 vzletů a 1 400 hodin ve vzduchu, z toho více jak 700 instruktorských. Své rozsáhlé letecké zkušenosti už 13 let předává mladé generaci a za tu dobu vychoval již řadu zkušených pilotů, mezi jinými také mistra republiky v bezmotorové akrobacii. Napsal knihu Plachtařský sklerotikon.

RNDr. Petr Dvořák

Autor (1966) je absolventem oboru meteorologie a klimatologie na katedře meteorologie a ochrany prostředí matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Pracuje jako meteorolog Odboru letecké meteorologie ČHMÚ. Má za sebou také praxi dispečera letecké dopravy ČSA, publikační a grafickou práci a instruktorskou činnost v paraglidingu. Přednáší meteorologii v leteckých školách, příležitostně se věnuje amatérskému létání. V současné době studuje v doktorském studijním programu na MFF UK a věnuje se výzkumu termické konvekce a vlivu městských oblastí na atmosférické procesy. Publikoval 12 knih převážně o meteorologii.

Jan Florián

Autor létá od roku 2010 v AK Zbraslavice a je držitelem kvalifikace GLD. Budoucnost stále ještě nejasná - bílí ptáci nebo doprava? ;)

Zdeněk Gavlas

Autor se začal vážně zajímat o létání už v prvním ročníku ostravského gymnazia, kdy s dalšími několika spolužáky, z nichž všichni se později stali piloty, navštěvoval plachtařskou pozemní přípravu na letišti v Zábřehu. K licenci se tenkrát ale nedopracoval kvůli “nedostatečnému” zraku. Jeho přání se splnilo až třiadvacet let později po přestěhování do USA, kde bylo létání s brýlemi normální. Od té doby přidal k licenci SEL postupně doložku IFR, vlastní letadlo (Cessnu 177 Cardinal) a v současné době trénuje na americkou komerční licenci. Od roku 1993 má nalétáno přes jedenáct set hodin na pěti různých typech jednomotorových strojů Cessna a Piper.