Autoři Aerowebu

Marek Baloun

Šéfredaktor portálu Aeroweb.cz a dlouholetý sportovní novinář. Také letecký nadšenec, který před vypuknutím pandemie Covid-19 chvíli pracoval i na Letišti Václava Havla. Absolvent mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha a celoživotní skaut.

Jan Brzák

První kroky ve světě letectví jsem učinil na letišti v Kolíně, kde mě táta ještě jako malého kluka vozil na občasné výlety takovými stroji, jako byla klasická „stopětka“ nebo Aero Ae-45. Svou vlastní pilotní kariéru jsem zahájil jako student Žilinské univerzity na letišti Dolný Hričov v o něco modernějších letadlech Z-142 a L-200. Po absolvování vysoké školy jsem pracoval 15 let jako dopravní pilot u společností ČSA, Travel Service a Ryanair. Od roku 2020 jsem na volné noze jako letecký instruktor, copywriter a specialista na online marketing. Na Aerowebu píšu především o všeobecném letectví. Zajímá mě jeho současnost, ale hlavně budoucnost a využití nejnovějších technologií. Pokud zavítáte do některého z pražských rockových klubů, můžete mně vidět jako baskytaristu kapely První - Poslední.

Tomáš Doležal

Aviatik sedlající různé létající aparáty od paraglidu po akrobatické letouny. Zkušební pilot ultralehkých letounů. Fyzik s širokým spektrem zájmů. Jedním z nich je psaná tvorba a jelikož se autor věnuje létání nejen mezi oblaky, ale i v informačním moři, můžete na Aerowebu nalézt stopy jeho činnosti.

Karel Douda

Autor je dlouholetým instruktorem kluzáků v Aeroklubu Praha Letňany. Je držitelem kvalifikací GLD, FIG. Přes 5500 vzletů a 1 800 hodin ve vzduchu, z toho více jak 800 instruktorských. Své rozsáhlé letecké zkušenosti už 18 let předává mladé generaci a za tu dobu vychoval již řadu zkušených pilotů, instruktorů a mezi jinými také mistra republiky v bezmotorové akrobacii. Napsal knihu Plachtařský sklerotikon.

RNDr. Petr Dvořák

Autor (1966) je absolventem oboru meteorologie a klimatologie na katedře meteorologie a ochrany prostředí matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Do října 2018 působil jako meteorolog Odboru letecké meteorologie ČHMÚ. Má za sebou také praxi dispečera letecké dopravy ČSA, publikační a grafickou práci a instruktorskou činnost v paraglidingu. Přednáší meteorologii v leteckých školách, příležitostně se věnuje amatérskému létání. Publikoval 12 knih převážně o meteorologii.