Dnes je 23. srpna 2019

6:04 20:06

Šonka i Kopfstein jsou připraveni na Red Bull Air Race 2017

19. 1. 2017

Bezmála tři týdny zbývají do začátku další sezóny seriálu leteckých závodů Red Bull Air Race. Stejně jako loni budou součástí startovního pole i dva Češi. Zatímco Martin Šonka v přípravě na svou pátou sezónu především odpočíval a nabíral síly, Petr Kopfstein ladil letadlo a posílil i závodní tým. Oba letci představili své plány pro ročník 2017 na dnešní tiskové konferenci.

„Loni to nebyla zrovna povedená sezóna, zklamání bylo velké. Jedním z mála pozitiv ale bylo, že jsme se konečně sladili s novým letadlem a už ho známe. Získali jsme také velké množství sice často bolestných, ale velmi cenných zkušeností, které nám v nové sezóně pomohou,“ hodnotil Šonka loňský ročník s odkazem k některým mnohdy smolným penalizacím či diskvalifikacím.

Petr Kopfstein se ihned po skončení své premiérové sezóny v Master Class s letadlem přesunul do továrny Zivko Aeronautics, kde jeho tým přikročil k několika modifikacím, které by měly přispět k lepšímu umístění karlovarského rodáka v letošním roce. „Letos budu za úspěch považovat umístění do 10. místa. Velmi spokojen bych byl s nejlepší osmičkou, ale vím, že to nebude lehké. V Americe nám do letadla zastavěli sníženou kabinu a také jsme nainstalovali winglety, jaké měl Hannes Arch, jehož stroj byl velmi rychlý,“ vysvětlil Kopfstein s tím, že se chtěl špičce startovního pole přiblížit především technologicky. Novým členem jeho týmu bude letos navíc taktik Pavel Jiránek a pokračovat bude i jeho spolupráce se sportovní psycholožkou.

To Šonka v přípravě na novou sezónu především odpočíval a je naopak rád, že se mu podařilo letadlo stabilizovat již koncem uplynulého ročníku. „Nabral jsem novou energii a už se nemůžu dočkat závodů. Teď začínáme v Abú Dhabí a už druhý závod bude v nové destinaci, v San Diegu. Takže na letošní ročník se těším opravdu hodně.“

Závodní kalendář 2017 odkryt

Pořadatel soutěže dnes také odhalil letošní závodní kalendář, i když si v něm opět ponechává dvě zatím blíže nespecifikovaná dejiště. Red Bull Air Race 2017 začne v tradiční destinaci ve Spojených arabských emirátech o víkendu 10. a 11. února. Poté se přesune poprvé za oceán, závod v San Diegu se uskuteční v půli dubna. Začátkem června obstará zábavu japonská Čiba, o měsíc později přivítá peloton ikonická Budapešť. Ještě v červenci si svou pořadatelskou premiéru odbude ruská Kazaň. Následují dva závody v Evropě, jejichž přesnou lokaci pořadatel zatím neupřesnil. Téměř jistě však jejich dejištěm nebude ani rakouský Spielberg, ani anglický Ascot. Seriál vyvrcholí opět za oceánem, stane se tak ovšem v Indianapolis, a to v polovině října.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář