Dnes je 24. února 2018
6:54 17:36

Češky na plachtařském MS žen ve Zbraslavicích získaly dvě medaile

6. 6. 2017

Dva a půl týdne trvalo 9. FAI Mistrovství světa v plachtění žen konané mezi 17. květnem a 4. červnem na letišti ve Zbraslavicích. Závodu se v celkem třech výkonnostních třídách – Klubové, Standard a 18metrové – zúčastnilo 48 závodnic z 12 zemí světa a to včetně devíti reprezentantek České republiky.

Vedle prvních třech tréninkových dnů se úspěšně odlétalo dvanáct závodních disciplín, během nichž ve všech třídách docházelo k častým změnám v průběžném vedení, přičemž mezi sebou soupeřily hlavně tým domácí, tým Německa a reprezentace Francie.

A právě zástupci těchto tří zemí nakonec v různém složení spolu s jednou Američankou obsadily výsledné stupně vítězů. V hodnocení týmu zvítězila s průměrnými 874.4 body Francie následována s 24 bodovým odstupem Německem. Těsně za nimi se pak s náskokem 44 bodů na čtvrté Holandsko umístila reprezentace České republiky.

Klubové třídě nakonec dominovalo Německo, jehož reprezentantky Sabrina Vogt a Sarah Drefenstedt obsadily první, respektive třetí místo. Mezi nimi na druhém místě skončila již zmíněná Američanka Sarah Arnold.

V třídě Standard se mohla z třetího místa radovat Jana Vepřeková létající na LS-8 startovního čísla W8. Na stupních ji ještě doprovázely druhá Němka Cornelia Schaich a Francouzka Aude Grangeray.

Nejvýkonnější osmnáctimetrové třídě nakonec dominovala Katrin Senne reprezentující Německo, jen dvacet dva bodů za ní se umístila druhá úspěšná Česká reprezentantka, Alena Netušilová startující na JS-1C EVO. Na stupně vítězů je doprovodila Anne Ducarouge z Francie.

Stupně vítězů tříd Standard a 18 m spolu s Janou Vepřekovou a Alenou Netušilovou / Foto facebook WWGC 2017 (klikněte pro zvětšení)

Kompletní výsledky jednotlivých disciplín i jejich zadání naleznete na stránkách 9. WWGC.

Mohlo by vás zajímat

Témata

Plachtění


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář