Dnes je 23. srpna 2019

6:04 20:06

Začíná AERO Friedrichshafen, letos ve znamení elektroletů

18. 4. 2018

V jihoněmeckém Friedrichshafenu dnes začal 26. ročník mezinárodního veletrhu AERO. Výstava z oblasti general aviation se letos zaměří hlavně na elektrické a hybridní letectví a civilní bezpilotní prostředky. 

Na výstavě se prezentuje na 630 firem z celkem 38 zemí včetně České republiky, kterou kromě světoznámého Zlin Aircraft zastupují výrobci převážně ultralehkých letadel, jako například kunovické BRM Aero, vyrábějící populární stroje Bristell, jihlavský Skyleader, či TL-ultralight z Hradce Králové.

Jednotlivé haly veletrhu zahrnují všechny myslitelné oblasti letectví od nejrůznějších druhů letadel přes výrobce pohonných soustav, avioniky, simulátorů až po prezentaci zaměstnavatelů a možností práce v letectví.

Velká pozornost je letos věnovaná letounům na elektrický a hybridní pohon, které jsou s pokročilejším vývojem akumulátorů stále populárnější. Mezi velkými evropskými výrobci nechybí ani česká stopa v podobě elektrické verze Skyleaderu 400.

V průběhu celého veletrhu budou probíhat i tématické konference a diskuze mezi odborníky a výrobci například na téma budoucnosti sportovního letectví. 

AERO Friedrichshafen bude probíhat až do soboty 21. dubna.

AERO Friedrichshafen 2018
AERO Friedrichshafen 2018

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář