Aviatická pouť letos opět nebude, 30. ročník se posouvá na rok 2022

19.04.2021

Správní rada Aviatické pouti (AP) rozhodla o již druhém posunu jubilejního 30. ročníku tradiční pardubické oslavy letectví. Podle organizátorů není kvůli přetrvávajícím omezením v souvislosti s koronavirovou epidemií možné akci uspořádat ani letos. Konkrétní termín odložené Aviatické pouti v roce 2022 zatím pořadatelé nestanovili.

Spitfire
Aviatická pouť nebude ani v roce 2021 / Foto Aviatickapout.cz

„Vstupenky již zakoupené v předprodeji zůstávají platné na rok 2022. Majitelé již zakoupených vstupenek, kterým nový termín v roce 2022 nebude vyhovovat, mohou požádat o vrácení plné částky za vstupné,“ ujišťuje pořadatel na svém webu.

První Aviatická pouť se uskutečnila již v roce 1991 na základě myšlenky po 80 letech zopakovat let Jana Kašpara z Pardubic do Prahy na replice letounu Demoiselle. Pořadatelé měli tehdy za cíl uspořádat každoroční leteckou akci, kde by nechyběl ani pestrý pozemní doprovodný program. Postupem let tak vznikla jedna z největších tuzemských akcí svého druhu, která na pardubickém letišti každoročně nabízí přehled letecké techniky od raných dob létání až po nejmodernější stroje 21. století.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář