Federální úřad uzemnil piloty projektu Red Bull Plane Swap

14.05.2022 1 příspěvek

Federální úřad pro letectví (FAA) vydal příkaz k uzemnění obou pilotů zapojených do nelegálního kaskadérského kousku Red Bull Plane Swap z minulého měsíce, který skončil havárií. Informovala o tom americká stanice CNN.

Piloti projektu Red Bull Plane Swap Luke Aikins a Andy Farrington / Foto: Redbull.com
Piloti projektu Red Bull Plane Swap Luke Aikins a Andy Farrington / Foto: Redbull.com

Luke Aikins a Andy Farrington se minulý měsíc pokusili o výměnu letadel během střemhlavého letu. Pokus však skončil havárií jednoho ze zúčastněných letounů. Farrington bezpečně přistál na padáku. Jeho kolega Luke Aikins získal kontrolu nad druhým letounem a bezpečně s ním přistál.

V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích několik dní po havárii Aikins uvedl, že dva dny před uskutečněním kaskadérského kousku od FAA obdržel zamítnutí žádosti o výjimku z některých bezpečnostních předpisů. Zamítavý dopis údajně obdržel prostřednictvím e-mailové zprávy a informace záměrně zatajil před ostatními členy týmu. Pilot dle zveřejněného příspěvku svého počínání lituje a uvědomuje si své pochybení.

Rozhodnutí FAA nyní nařizuje oběma pilotům, aby neprodleně odevzdali své pilotní licence. FAA dále vyměřila Aikinsovi pokutu ve výši 4 932 dolarů. Aikins a Farrington se mohou proti rozhodnutí odvolat.

Domácí letecká komunita už stačila na zpackaný projekt Red Bullu zareagovat: „Co jiní nedokázali, nám se povedlo. Piloti Fly For Fun si vyměnili letadla za pomoci padáku. Dalo to hodně práce a příprav, ale výsledek stál za to!“ Video zdařilé výměny letadel za pomoci padáku je dostupné zde.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Fly For Fun

15.05.2022 v 11:17 Tomáš

Varianta Fly For Fun mě hodně pobavila, za mě palec nahoru!  :-)

Odpovědět

Přidat komentář