Život této legendy vyhasnul 17. července 2025 v italském Porto Sant’Elpidio. Podle prvotních zpráv Felixe Baumgartnera postihl nečekaný zdravotní problém při jeho letu s motorovým paraglidem, který vedl ke ztrátě kontroly a následnému pádu do bazénu hotelového resortu.
První, co se většině lidí vybaví, je nejspíš jeho skok 14. října 2012 z výšky 38 969,3 m. Volný pád trval 4 minuty a 19 sekund a Baumgartner při něm vytvořil rekord v nejvyšší rychlosti volného pádu (1 357,64 km/h).
Časopis Top Gear jej v prosinci téhož roku jmenoval jedním z „Mužů roku 2012“.
V r. 2013 se stal nejmladším žijícím člověkem na seznamu „51 hrdinů v letectví“ časopisu Flying.
Kromě již zmíněného seskoku má na kontě mnohem více neobvyklých aktivit a prvenství.

Světový rekord vytvořil v r. 1999 při nejvyšším seskoku padákem z mrakodrapu v Malajsii (téměř 452 m). O 4 roky později jako první přeletěl kanál La Manche pomocí speciálně vyrobeného křídla z uhlíkových vláken. V Rio de Janeiru skočil z ruky známé sochy Krista vykupitele (BASE jumping).
Další prvenství si připsal v r. 2004 seskokem z viaduktu Millau (Francie) a hned o 2 roky později jako první seskočil padákem na budovu Turning Torso ve Švédsku.
V následujícím roce otestoval své schopnosti skokem z 91. patra mrakodrapu na Tchaj-wanu – opět jako první. Nejspíš i tady zúročil některé ze zkušeností nasbíraných v rakouské armádě, kde trénoval seskoky včetně přesných přistání.

Felix Baumgartner proslul ale nejenom svými skoky, byl také výtečným pilotem vrtulníku, což předvedl několikrát i českým divákům např. na Aviatické pouti ve vrtulníku MBB Bo-105.
Do svého žebříčku TOP 99 osobností světového letectví jej u nás zařadil vsetínský Aeroteam. Tento projekt připomíná nejznámější osobnosti, které se zasloužily o rozvoj letectví a zanechaly tak zde svoji nesmazatelnou stopu – stejně, jako tento parašutista, jumper a pilot v jedné osobě.

Zdroje: Wikipedia, Aeroteam