Plachtaři poměří síly nad západem Čech

20.05.2010

Plachtaři poměří síly nad západem Čech
Plachtaři poměří síly nad západem Čech (Zdroj: Aeroweb.cz)

Kluzáky z celé republiky budou kroužit nad Plasy od 23. května do 5. června. Sedmnácté plachtařské mistrovství České republiky (PMČR) pořádá letos Aeroklub Plasy.

Na 17. PMČR poměří své síly nejlepší domácí i zahraniční bezmotoroví piloti. Více než padesátka plachtařů bude na závodech ve třech třídách, klubové, patnáctimetrové a volné, bojovat o tituly Mistr ČR a Mistryně ČR. Divácky nejatraktivnější částí mistrovství, na které pořadatelé zvou na sportovní letiště do Plasů všechny příznivce sportovního letectví, jsou jak vzlety větroňů v poledních hodinách, tak i dolety kluzáků okolo páté hodiny odpoledne.

Na gridu diváci uvidí téměř sedmdesát nejlepších českých pilotů, mezi nimi i aktuální vicemistryně světa žen Janu Vepřekovou (AK Dvůr Králové) a Danu Novákovou (AK Mladá Boleslav), mistryně světa Hanu Vokřínkovou (AK Hodkovice n. Mohelkou) a Alenu Netušilovou (AK Zbraslavice) a medailisty z loňského Mistrovství Evropy v plachtění - stříbrného Romana Mračka (AK Plzeň-Letkov) a bronzového Tomáše Suchánka (GAC Benešov).

O nejcennější kovy budou usilovat i členové reprezentačního týmu ČR, které v červenci čeká nejvyšší soutěž – Mistrovství světa ve slovenské Prievidze a maďarském Szegedu. Pohled do startovní listiny PMČR proto slibuje zajímavou podívanou při vzdušných kláních o republikové zlato.

Více informací najdete na stránkách http://www.gliding.cz/souteze/2010/pmcr/

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář