Již tuto sobotu otevře Letecké muzeum Kbely znovu své brány

02.05.2019

Svou jedenapadesátou sezónu zahájí v sobotu 4. května Letecké muzeum Kbely. Slavnostní otevření se uskuteční v 10 hodin a návštěvnici se mohou těšit na velké množství nových letounů, které si pro ně muzeum připravilo. Nebudou chybět ani stávající exponáty, které prošly renovací a představí se tak ve zcela novém „kabátě“.

V největším hangáru č. 43, hned vedle stíhacího letounu MiG-29, stojí hlavní novinka kbelského muzea pro sezónu 2019. Modrý letoun britského letectva McDonell Douglas Phantom FGR Mk.2 létal u 19. perutě RAF, u niž dříve sloužila i řada československých stíhačů. Stroj v roce 1992 věnovalo Královské letectvo (RAF) Leteckému muzeu Historického ústavu Armády České republiky. Podrobnější historii a informace o tomto exponátu najdete v článku na webu Vojenského historického ústavu Praha.

McDonell Douglas F-4 Phantom II
McDonell Douglas Phantom FGR Mk.II je doslova „zářivou“ novinkou letošní sezóny kbelského muzea / Foto VHÚ

Další novinkou je první československý letoun Bohemia B-5. Ten poprvé vzlétl před 100 lety a nyní je k vidění v hangáru čs. letectva z let 1918 až 1925. Za zmínku stojí také bitevní Suchoj Su-25, který byl renovován v minulém roce a nyní je pro návštěvníky připraven v přilehlém areálu Staré Aerovky. Ta je nově uspořádaná a je v ní k vidění celkem sedm strojů včetně legendárního MiG-21, Aero C3A a dalších. Více informací o novinkách a muzeu samotném naleznete na stránkách VHÚ.

Zájemci mohou navštěvovat areál Leteckého muzea Kbely již od této soboty denně vždy od 10 do 18 hodin. Zavřeno pak bude každé pondělí. Vstup zůstal i nadále zdarma.

Mohlo by vás zajímat

Témata

Historie


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář