Čedok startuje předprodej zájezdů. Chystá největší expanzi v historii

17.08.2023

Cestovní kancelář Čedok připravuje největší expanzi za 103 let své existence. Do 40 destinací plánuje přepravit až půl milionu cestujících.

Čedok příští léto plánuje létat do 40 destinací
Čedok příští léto plánuje létat do 40 destinací (Zdroj: Čedok)

Češi plánují tradičně svou dovolenou dopředu, proto Čedok jako první na trhu startuje předprodej zájezdů na příští léto. Pro cestovní kancelář, která byla založena už před 103 lety, představují plány na rok 2024 největší expanzi v historii. Navýší počet klientů až na půl milionu lidí za sezónu a přidá odlety i nabídku dalších zájezdů, což se propisuje i do plánovaných tržeb. Následující letní sezóna bude znamenat rozšíření portfolia už na devět odletových letišť v České republice a na Slovensku, přinese sedm úplně nových destinací a kompletní nabídku ve 40 destinací ve 12 zemích světa. Společnost opět zacílí na nové destinace, kam se nelétá, na rozvoj regionálních letišť a primárně na kvalitní čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely. Zájezdy budou postupně v prodeji s first minute slevami a zálohou jen 990 korun za osobu už během letošního srpna.

„Přicházíme na český i slovenský trh s expanzí, kterou Čedok ještě v historii nezažil. Příští léto nabídneme charterové lety už celkem z devíti letišť a navyšujeme kapacitu zájezdů na dvojnásobek oproti letošnímu roku. Plánujeme létat ze všech vzdušných přístavů v České republice, ale také představíme širší nabídku i na Slovensku, jak v Bratislavě, tak nově v Košicích nebo Popradu. Otevíráme poprvé přímá spojení na tuniskou pevninu, na Severní Kypr, do egyptského letoviska Ain Sokhna, do Katánie i na řecký Lesbos. Letní sezónu roku 2024 obohatí i Azorské ostrovy, které vyzkoušíme už letos na podzim,“ představil novinky generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Stanislav Zeman nechyběl u prvního letu společnosti z Českých Budějovic (Foto: Marek Baloun)

 

Čedok začne v roce 2024 létat do sedmi nových destinací. Odstartují v další letní sezóně přímé lety z Prahy na řecký ostrov Lesbos, na Azorské ostrovy nebo do egyptského letoviska Ain Sokhna, které se vrací do plánů nejstarší cestovní kanceláře. Charterové lety na Sicílii plánuje nejen do Palerma, ale také nově do Katánie. Novinkou z Prahy, Brna i Bratislavy bude Severní Kypr. Letadla budou přistávat v řecké části ostrova a klienti budou vybírat z hotelů v turecké části, potřebovat tak budou cestovní pas. V Tunisku pokračují zájezdy na Djerbu a přidají se i lety z Prahy, Ostravy i Českých Budějovic na letiště Enfidha na pevnině. Čedok plánuje také spojení do katalánské Barcelony.

„Klienti se podle všech statistik vrátili k výběru zájezdů v předstihu, first minute prodeje proto lákají zejména rodiny s dětmi, dlouhodobé zákazníky, ale i turisty, kteří chtějí mít jistotu svého oblíbeného hotelu nebo termínu. Při rezervaci s ročním předstihem využívají nízké zálohy jen 990 korun za osobu, akční slevy, ale i další benefity, jako jsou pobyty až pro tři děti zdarma nebo výhodnější výběr sedadla v letadle. První objednávky na letní sezónu 2024 jsme už na pobočkách i na webu potvrdili,“ doplnila Edita Rendlová, ředitelka prodeje a marketingu v Čedoku.

Mapa všech destinací dostupných s Čedokem (Zdroj: Čedok)

 

V regionech plánuje Čedok představit v Ostravě celkem 17 destinací, z toho sedm novinek. Hlavním tahákem budou přímé lety na Fuerteventuru, do Albánie nebo do italské Kalábrie na letiště Lamezia Terme. Mezi novinky z Ostravy, Brna i Bratislavy se zařadí i Marsa Matrouh u Středozemního moře, která se stala bestsellerem uplynulých dvou sezón a přezdívá se „egyptským Karibikem.“ Z Českých Budějovic, kde odstartoval provoz letos od začátku srpna, připravila cestovní kancelář celkem pět destinací, nově přidá bulharský Burgas nebo tuniskou pevninu. Další destinace, do kterých se prozatím nelétalo, ocení klienti odlétající z Karlových Varů, Pardubic i z Brna. Novinek se dočkají i regionální letiště na Slovensku, Košice a Poprad. Čedok si objedná na příští léto jak kompletní charterové lety, tak využije také na některých pravidelných linkách vybrané kapacity sedadel, spolupracovat bude s několika leteckými společnostmi.

Nejvíce klientů poletí s Čedokem příští rok opět na Tureckou riviéru, letadla budou do Antalye mířit ze všech devíti letišť v České republice a Slovensku několikrát týdně. Druhou nejvytíženější destinací bude jednoznačně řecký ostrov Kréta, létat se bude do Heraklionu i do Chánie. třetí potom Rhodos. Nových letů se dočkají i populární destinace jako je Albánie, egyptská Taba, Kalábrie či Mallorka, navýší se kapacity i do dalších oblíbených letních destinací.

Pobytové i poznávací zájezdy na příští léto budou postupně v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na 50 pobočkách Čedoku po celé České republice a v široké síti prodejců.

Plánované novinky Čedoku pro léto 2024

Země Destinace Odletová letiště
Egypt Ain Sokhna Praha
Severní Kypr Larnaka (přílet) Praha, Brno, Bratislava
Itálie/Sicílie Katánie Praha
Portugalsko/Azorské ostrovy Ponta Delgada Praha
Řecko Lesbos Praha
Španělsko Barcelona Praha
Tunisko Enfidha Praha, Ostrava, České Budějovice

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář