Aeroweb zve všechny MPG piloty na zimní migraci motorových chroustů (další termín bude upřesněn)

10.01.2008

Pokud létáte s motorovou krosnou, jistě znáte pocit, kdy si naplníte nádrž po špunty, abyste vydrželi co nejdéle ve vzduchu a říkáte si, kam vyrazit na přelet. Fouká cca 5 m/s a vy víte, že pokud se máte vrátit na stejné místo (k autu), tak to nebude na daleký výlet. Takže se pustíme na cestu tam proti větru (rychlostí 15 km/h), abychom poté mohli pár minut letět nazpět po větru 50 km/h. A tak proč neletět třeba 2 hodiny jen po větru?

Pokud nemáte obětavé kamarády nebo chápavou manželku, je to problém.

Letět si celou cestu po větru znamená nevrátit se na místo odkud jsem startoval.

A cestovat nazpět vlakem či  taxíkem s krosnou není zrovna to, po čem jsem vždycky toužil. Proto jsem už dříve snil, jaké by bylo, kdybych měl zabezpečenu pozemní asistenci a mohl  využít větru k co nejdelšímu přeletu nebo prostě volně letět, bez nutnosti vrátit se nazpět. Prostě takový Aeročundr. A když u toho bude ještě zajímavá partička stejně postižených lidí a vyhlídka na zajímavé zážitky, pak to prostě musíme zkusit.


V zimě se lze kochat krásnými sceneriemi...

Slovo dalo slovo a přesně na Silvestra jsme to s Jirkou Večerkem naplánovali a domluvili. Jirka jako zkušený instruktor PG a pilot MPG se protentokráte rozhodl stát se obětním beránkem a zajistit pozemní doprovod svým novým velkým Fordem Tranzitem.

A akce může začít, takže už jen organizační pokyny pro ty z vás, kteří si to nenechají ujít.

Základní plán: Sejdeme se uprostřed České republiky. Rozbalíme stroje a vytýčíme trasu po větru. Kdo bude chtít, může letět co to dá a kam až po větru doletí. Komu se naopak zalíbí něco po cestě a přistane kdekoliv na trase, bude mít zabezpečen odvoz. Ubytování budeme zabezpečovat individuálně na místě, kam doletíme (pension, co bude k dispozici). Večer rozebereme zážitky u láhve něčeho dobrého a další den budeme pokračovat. Změna programu vyhrazena. Akce není vhodná pro motorové začátečníky.

Termín byl stanoven na 19. – 20. 1. 2008.
Modleme se, ať nám vyjde alespoň trochu letové počasí. V opačném případě přesuneme akci na nejbližší další termín. Je sice ještě Zima, ale nebuší termika, a tak se dá létat přes celý den.

Místo: Sraz v sobotu 19.1. v 8:00 v Žirovnici. (Poblíž Jihlavy.) - Mapa zde

Směr a cíl letu se určí podle aktuálního směru větru.
Po srazu se podle povětrnostních podmínek vytýčí trasa letu. Po odstartování všech účastníku vyrazí doprovodné – sběrné vozidlo. V místě mezipřistání se ubytujeme. Další den pokračování aeročundru. Na závěr akce v neděli svoz do místa startu Žirovnice, popřípadě dál po trase Brno - Ostrava. 

Ubytování se bude řešit podle směru letu aktuálně na místě.

Předpokládaná cena: 800 Kč 
Cena zahrnuje asistenci doprovodného vozidla a dopravu do místa akce, pokud nastoupíte po trase Ostrava - Olomouc - Brno - Jihlava.

Aeroweb a XFLY.cz zve tímto všechny nadšence motorového paraglidingu na tuto akci!

V případě vašeho zájmu o účast, prosím napište na email: m tečka kuba zavináč aeroweb.cz nebo přes tento kontaktní formulář
Celková kapacita "zájezdu" je maximálně 9 lidí.

 

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář