Vrátí se série Red Bull Air Race? Webové stránky ožily

10.04.2013

Přes dva roky letečtí fanoušci na doméně Redbullairrace.com sledovali stále stejné obrázky - ohlédnutí za sezónou 2010, dosud posledním ročníkem seriálu leteckých závodů pod hlavičkou Red Bull. Nyní se stránky konečně opět pohnuly a jak se zdá, brzy se na nich dozvíme více informací o snad pokračování tohoto populárního, avšak velmi nákladného podniku.


Foto Red Bull

Vzdušná formule 1, jak bývá seriál Red Bull Air Race také někdy nazýván, si získal svou popularitu hned v roce 2003, kdy se do té doby netradiční závody v rychlosti akrobatických speciálů představily poprvé. Celkem rakouský výrobce energetických nápojů zorganizoval sedm ročníků, ve kterých se vystřídala takřka dvacítka pilotů, mezi nimi v ročníku 2010 i český pilot Martin Šonka.

Poslední sezóna však přinesla několik překvapení, z nichž nejmarkantnější byla zrušení závěrečných dvou závodů jen několik týdnu před jejich plánovaným konáním. Od finálového závodu v Lausitzu v srpnu 2010 se tak fanoušci jen marně dožadovali jakýchkoliv informací. Po avizovaném zrušení ročníků 2011, 2012 a 2013 se tak možná konečně blýská na lepší časy.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář