Dnes je 18. února 2018
7:06 17:25

Šonka vyhrál kvalifikaci prvního závodu Red Bull Air Race 2017

10. 2. 2017

Martin Šonka vyhrál svou první kvalifikaci závodu Světového šampionátu Red Bull Air Race. V Abú Dhabí, kde se celá sezóna tradičně rozbíhá, dokázal zaletět nejrychlejší čas ze všech pilotů a do sobotního závodu půjde z nejlepší výchozí pozice. „Mám samozřejmě radost, ale body se rozdávají až zítra. Je potřeba zůstat soustředěný a dobře se připravit na závod,“ zůstává Šonka při zemi.

„Je to příjemný pocit, oba kvalifikační lety se mi celkem povedly, s tím můžu být spokojený. Musíme ale s týmem ještě vše vyhodnotit a připravit se na zítřek, vždy je co zlepšovat. Soupeřem nám bude v prvním kole Peter Podlunšek ze Slovinska, který tady v trénincích létal velmi dobře a rychle, takže musíme být ostražití. Nic nemáme jistého a už několikrát jsme se přesvědčili, že stačí opravdu málo a je po závodě,“ řekl po povedené kvalifikaci český pilot.


Foto Red Bull Air Race

Ani druhý český reprezentant Petr Kopfstein nemusí po páteční kvalifikaci naříkat. Časem 53,221 sekund dosáhl šestého nejlepšího výsledku a v zítřejším úvodním duelu jej čeká loňský vítěz místního podniku Francouz Ivanoff. Jako překvapení lze hodnotit výkon jeho krajana, nováčka v Master Class, Mikaela Brageota, který skončil sedmý, těsně před Boltonem, jenž sice absolvoval pár závodů v Master Class již loni coby náhrada za Hannese Archa, ale teprve letos se stal plnohodnotnou součástí nejvyšší kategorie. Kvalifikace se příliš nepovedla úřadujícímu šampionovi Doldererovi z Německa, který skončil až 11.

Zajímavý pohled se mohl českým fanouškům naskytnout už při pohledu na výsledky posledního tréninku před kvalifikací. Na prvním a druhém místě totiž figurovali čeští piloti Šonka a Kopfstein. „Jsem rád, že jsem to potvrdil i v kvalifikaci. Trať sice není až tak technicky náročná, ale jsou tam dvě místa, kde lze velmi lehce udělat chybu. Takže o nic jednoduchého rozhodně nejde. Stále musíte být maximálně koncentrovaný,“ doplnil své dojmy Martin Šonka.

První kolo prvního závodu sezóny 2017 startuje zítra již v 10 hodin SEČ. Sledovat jej můžete živě na webu www.redbullairrace.com.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář