Sonex vyvíjí dvoumístnou verzi proudového letounu SubSonex Personal Jet

16. 7. 2019

Společnost Sonex Aircraft, která vyrábí kit malého proudového letounu SubSonex Personal Jet, nyní představila plán na vývoj dvoumístné verze JSX-2T. Od té si výrobce slibuje využití při výcviku na jednomístnou verzi, případně při zážitkových letech malým proudovým letadlem. Letoun by měl mít stejný jednoproudový motor PBS TJ-100 jako jednosedadlová verze, případně na přání zákazníka silnější PBS TJ-150. Oba motory vyrábí český výrobce První brněnská strojírna (PBS) Velká Bíteš.

JSX-2T
SubSonex JSX-2T / Foto Sonex Aircraft

Sedadla budou umístěna vedle sebe a letoun bude dlouhý přibližně 5,7 metrů s rozpětím přibližně 6,6 metrů. Prázdná hmotnost by měla činit cca 240 kilogramů a maximální celková hmotnost cca 680 kilogramů. Předpokládaná pádová rychlost je cca 105 km/h, cestovní rychlost více než 322 km/h a nepřekročitelná rychlost 443 km/h.

Cena za celý kit včetně motoru a vyhotovení by měla být nižší než 140 000 dolarů (cca 3 182 000 korun). Společnost představí novinku blíže na svém dni otevřených dveří 21. července na letišti Wittman.

Společnost Sonex Aircraft se věnuje výrobě rekreačních letadel a inovacím v této oblasti již od roku 1998. Podporuje také experimentální amatérskou výrobu letounů prostřednictvím vzdělávacích programů a školení.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář