Vyšla první česká učebnice přístrojového létání, svého druhu unikát

25. 7. 2019

Učebnice přístrojového létání
Učebnice přístrojového létání nově v prodeji

Učebnici přístrojového létání pro letadla s pevným i rotačním křídlem v těchto dnech vydal Viktor Soukup z letecké školy Aviatický klub. „Jde o první učebnici svého druhu, která pilotům letounů a vrtulníků popisuje metody a postupy přístrojového létání v českém jazyce,“ říká její autor, který ve zmíněné letecké škole působí jako instruktor zejména přístrojového létání a vedoucí výcviku. V rámci zatím prvního vydání vyšlo 300 výtisků.

„Publikace osvětluje problematiku přístrojového létání a poskytuje ucelenou příručku, popisující metody a postupy pro zvládnutí letů a výcviku podle pravidel pro let podle přístrojů. Věříme, že usnadní každodenní práci instruktorům a schváleným organizacím, tedy například školám, které poskytují výcvik IR. A snad bude také motivovat přímo piloty k dalšímu vzdělávání, popřípadě k osvěžení si už kdysi naučeného. V neposlední řadě doufáme, že může poskytnout srozumitelný náhled do této problematiky i širší neletecké veřejnosti, tedy čtenářům nejen z řad aktivních pilotů,“ dodává pan Soukup.

Učebnici lze aktuálně objednávat buď na emailu viktor@aviatickyklub.cz, nebo prostřednictvím webu Aviatického klubu, a to za 500 Kč.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář