Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV nabídl investorům nové akcie na pražské burze

03.05.2021

Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV dnes zahájil nabídku celkem 655 300 kusů nových akcií, což odpovídá více než 13 % podílu na kapitálu společnosti po dokončení úpisu. Čistý celkový výtěžek emise v případě úpisu všech nabízených akcií dosáhne až 170 milionů korun.

Firma, s jejímiž akciemi se od roku 2018 obchoduje na trhu pražské burzy START, plánuje získané prostředky využít na další rozvoj svých aktivit. Půjde zejména o rozšíření jí vlastněného letiště Písek – Krašovice a výrobních kapacit v souvislosti s nárůstem objednávek klientů na dodávky bezpilotních letadel Primoco UAV. Dále bude kapitál získaný úpisem nových akcií použit na financování vývoje nových technologií.

V období 3. až 17. května 2021 budou moci upisovat nové akcie všichni potenciální investoři a bylo stanoveno cenové rozpětí 260 až 360 korun za jednu nabízenou akcii. Poslední kurz ze dne 30. dubna 2021 přitom byl 358 korun.

„Vzhledem k rostoucímu objemu rozpracovaných zakázek pro klienty po celém světě je pro Primoco UAV klíčové začít pracovat na rozšíření výrobních, testovacích a skladových kapacit. Pro tento účel využijeme především prostory námi vlastněného letiště v Písku-Krašovicích. Část prostředků získaných emisí pak plánujeme investovat také do vývoje nových technologií tak, abychom v rychle se rozvíjejícím oboru patřili ve své kategorii i nadále mezi nejužší světovou špičku,“ říká Ladislav Semetkovský, zakladatel, ředitel a většinový akcionář Primoco UAV.

Investoři, kteří se budou chtít zúčastnit úpisu nových akcií Primoco UAV, musí objednávku učinit prostřednictvím člena Burzy cenných papírů Praha, který jim poskytuje služby obchodníka s cennými papíry. Například Patria Finance, J&T Banka, Fio Banka, Komerční banka a další.

O společnosti Primoco UAV SE

Česká společnost Primoco UAV vyrábí civilní a vojenské bezpilotní letouny One 150, jež sama vyvinula. Jde o stroje schopné létat zcela nezávisle podle naprogramovaných letových plánů včetně plně automatického vzletu a přistání. Mezi klíčové vlastnosti letadla patří jeho mimořádná výdrž, díky které může ve vzduchu při cestovní rychlosti 100-150 km/h bez přestávky strávit až 15 hodin, což představuje dolet až 2000 km. Maximální vzletová hmotnost 150 kg a užitečné zatížení 30 kg umožňují letouny One 150 využívat pro nejrůznější druhy nasazení v rámci civilních i vojenských operací. Letouny společnosti jsou v současnosti využívány na třech kontinentech například pro kontroly produktovodů a distribučních sítí v energetice, zajišťování pohraniční a pobřežní bezpečnosti, monitorování požárů či při pátracích a záchranných akciích. Současná výrobní kapacita Primoco UAV činí 50 bezpilotních letadel za rok. Společnost dosud ve svém závodě v pražském Radotíně vyrobila 70 ks bezpilotních strojů. Primoco UAV nyní vede jednání o prodeji celkem 233 ks bezpilotních letadel pro 40 zákazníků po celém světě. Primoco UAV je veřejně obchodovatelná společnost trhu pražské burzy START.

Více informací najdete na https://uav-stol.com/cs/investors/spo/ 
Články o nové emisi naleznete na Investicniweb.cz a Patria.cz.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář