V AeroPrague můžete nově složit ICAO zkoušku nebo zkoušku angličtiny IFR také online

03.06.2021

U letecké školy AeroPrague nyní můžete zkoušky z ICAO angličtiny nebo angličtiny IFR složit z Ostravy, Brna, Budějovic nebo třeba z Plzně. Každý měsíc pořádáme jeden až dva termíny, které můžete využít pro obnovu oprávnění komunikovat v angličtině. Online lze absolvovat jak ICAO zkoušku, tak zkoušku angličtiny IFR pro lety podle přístrojů.

Průběh online zkoušky

Zkouška je obsahem stejná, jako při prezenční formě. Doba zkoušky je přibližně 30 minut. Více o obsahu ICAO zkoušky a z čeho se učit

Potřebné technické vybavení:

  1. Stolní počítač nebo tablet s kamerou v rozlišení alespoň 640 x 480 px, integrovaný nebo externí mikrofon a reproduktor,
  2. Nainstalovaná aplikace ZOOM,
  3. Zařízení si před zkouškou otestujte na https://zoom.us/test,
  4. Zajištěno kvalitní připojení k internetu umožňující videokonferenci,
  5. Propiska a čistý papír.

Termíny a časy zkoušek

Zkoušky probíhají ve stejných termínech jako prezenční zkoušky. Přesný čas zkoušky sdělíme s ohledem na další přihlášené klienty nejpozději dva dny před zkouškou.

Výsledek online zkoušky

Výsledek a dosaženou úroveň jazykové zkoušky z anglického jazyka ICAO se dozvíte nejpozději den následující po absolvování zkoušky e-mailem. V případě dosažení minimální úrovně 4 bude přiložen certifikát o absolvování pro prodloužení tohoto oprávnění na ÚCL.

Podívejte se na aktuální volné termíny zkoušek.

 

Mohlo by vás zajímat