Společnost SHARK.AERO CZ předala zákazníkovi již páté ultralehké letadlo SHARK

20.04.2022

Společnost SHARK.AERO CZ předala v úterý 12. dubna už páté prodané ultralehké letadlo SHARK novému majiteli. Předání se uskutečnilo v prostorách společnosti F AIR a sídle společnosti SHARK AERO.CZ na letišti Bystřice u Benešova za účasti novinářů, vedení obou společností a letecké veřejnosti. Jednalo se o letadlo s výrobním číslem 115.

Shark UL
Předával se SHARK s výrobním číslem 115

„Prodej a slavnostní předání pátého ultralehkého letadla SHARK v České republice je pro nás mimořádný okamžik. SHARK má jedinečné vlastnosti a patří mezi absolutní špičku a i proto si jej vybrala mimo jiné i pilotka Zara Rutherfordová, která s ním obletěla svět. Jde o stroj československé výroby a jsem rád, že jsme letadlo předali za účasti předešlých čtyř letadel a jejich majitelů a také za účasti letadla výrobního čísla 080, s nímž právě Zara Rutherford z projektu FlyZolo obletěla svět, a to jako nejmladší pilotka a také jako první pilot, který obletěl svět na ultralehkém letadle,“ řekl Michal Markovič, jednatel společnosti SHARK.AERO CZ s.r.o., odpovědný za řízení celé společnosti.

„Také pilot a letecký publicista Jiří Pruša si zvolil letadlo SHARK jako svůj nový expediční speciál, na kterém bude dál létat po celém světě a objevovat nové destinace. Novému majiteli přejeme spoustu zážitků a budeme se těšit na další nové zájemce o letadla SHARK,“ dodal Michal Markovič. Obchodní ředitel Jiří Procházka doplnil: „Letadlo je skvělé a i v období covidu-19 se potvrdilo, že o něj mají klienti velký zájem, a to vzhledem ke své jedinečnosti a k ideálnímu poměru cena/výkon/užitná hodnota“.

Shark UL
Letouny SHARK během slavnostního vyřazení na letišti v Benešově

Pro společnost SHARK.AERO CZ jsou klíčové trhy Česká republika a Polsko

Letadlo SHARK bylo navrženo v ČR a vyrábí se ve slovenské Senici pod vedením Vlada Pekára. SHARK je navržený a vyrobený pro lety na dlouhé vzdálenosti. Má výrazně pozměněnou konstrukci a vysoké výkony a je nejrychlejším ultralightem s rychlostmi blízkými turbovrtulovým nebo dvoumotorovým letadlům. SHARK tak nabízí rychlý a velice efektivní způsob dopravy: už nemusíte řešit stále se zvyšující hustotu automobilů na silnicích nebo omezený počet dopravních spojení leteckých společností. Se SHARKEM si zaletíte na vytoužená místa rychleji a efektivněji, než konvenčním UL nebo PPL letadlem nebo klasickou dopravní leteckou linkou.

Shark UL
Pohled do kokpitu letadla SHARK

SHARK je přizpůsoben požadavkům pilotů: novodobé letadlo si zaslouží moderní kokpit. V interiéru tak jsou ve velkém rozsahu polohovatelné sedačky, nebo přední i zadní displeje Dynon. Glass cockpit u pilota i pasažéra vyvolají pocity srovnatelné s interiérem bizjetu. SHARK nabízí svým majitelům vysoký výkon, skvělou ovladatelnost, agilní manévrovatelnost a tím z něj činí ideální letadlo.

Přestože je výjimečně rychlý, létá velmi příjemně a bezpečně na malých rychlostech. Letoun je vybaven úchytnými prvky pro GoPro kamery na křídlech, které umožní sledovat, vyhodnocovat a zdokonalovat techniku letu, ale i sdílet zážitky s blízkými nebo třeba na sociálních sítích.

Váš volný čas získá nové obzory

SHARK stojí za každou minutu vašeho času. Zapomeňte na pojem „time travel“ a užijte si létání. SHARK je poháněn motorem ROTAX 912 ULS o výkonu 100 hp a nastavitelnou dvoulistovou vrtulí WOODCOMP. Nízké provozní náklady, dlouhá doletová vzdálenost, rychlost a dlouhá životnost představují ideální investici do vašeho létání.

S letadlem SHARK máte přístup k téměř jakémukoli letišti a díky tomu můžete udržovat minimální náklady na dopravu do místa, do kterého se chcete dostat. K dosažení vytoužené destinace už není potřebné zvažovat alternativy, ať už z časového nebo nákladového hlediska.

Propojení špičkového výkonu s moderním a pohodlným kokpitem, vynikajícím rozhledem a nekompromisním designem vám umožní se na obloze cítit jako v žádném jiném letadle.

Shark UL
Detail, ale užitečný: pilot má za letu možnost optické kontroly vysunutí podvozku

Shark UL

Shark UL

Shark UL

Shark UL

Shark UL

Shark UL
Detailní pohled na dílenské zpracovnání s ohledem na minimální aerodynamický odpor

 

Mohlo by vás zajímat