Ptejte se leteckého lékaře

17.07.2022 5 příspěvků Tento článek je součástí seriálu Hangár Standy Vojtíška

Hostem dalšího dílu Hangáru Standy Vojtíška bude MUDr. David Melechovský, pověřený letecký lékař s rozšířenými právy pro prodloužení a obnovu zdravotní způsobilosti 1. třídy.

Vybrané čtenářské dotazy položí moderátor Standa Vojtíšek svému hostovi v Hangáru, odpovědi na své otázky se tak dozvíte přímo z vysílání.

Své otázky na hosta můžete psát přímo do komentářů pod tento článek nebo na e-mail: redakce@aeroweb.cz.

 MUDr. David Melechovský

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Otazka v prilohe

19.07.2022 v 22:09 Petr

Zdravim. Ake podmienky musim splnat pre uspesnu zdravotnu prehliadku(ZP) 1 triedy? Ake byvaju najcastejsie drobne "choroby", ktore vyhodnotite ako nedostatocnu na uspesnu prehliadku 1 triedy, ale zaroven sa daju vyliecit a po uspesnej liecbe a opatovnej prehliadke, clovek uz prejde zdravotnou prehliadkou? Migreny a migreny s aurou, su problem pre ZP 1 alebo 2 triedy? Ake su pre ne liecby?

 

Odpovědět

Tlak

21.07.2022 v 14:03 Alexandr Meyer

Jsou překážkou pro medical léky na vyšší tlak, pokud ten tlak je normalizován?

Odpovědět

Sluch

24.07.2022 v 22:04 Pepe

Odpovědět

Audio metrie.

24.07.2022 v 22:12 Pepe

Zdravím vás pane doktore,

Po 20 letech letecké praxe se mi zhoršuje výrazně audio.

V běžném životě ani Létání nepociťuji tento hendikep.

Jaká je praxe v těchto případech při obnovování z.prukazu první třídy. 

Jake mohou být omezení pro létání jako O.P.

 

 

Jsem s pozdravem Petr Pelikán.

 

Odpovědět

turbulence

25.07.2022 v 13:50 Jarda

Dobrý den, pane doktore,

máte nějakou radu, jak lépe zvládat turbulentní počasí? Např. hodinový let ve stále turbulentním počasí, kdy se letadlo nemá ani chvíli šanci "uklidnit", propadá se, pak zase najednou začne stoupat, jsem teprve začínající pilot (pár hodin po obdržení PP) a když je to, jak říkají starší kolegové, roz***dané, tak mi to není přijemné, mám stále pocit (který ale každou odlétanou hodinou je menší) že se letadlo převrátím, že to neuřídím. Ne, že bych panikařil, cestující se cítí dobře a dokonce tvrdí, že je vidět, že to mám pod kontrolou, ale neužívám si to (např. se mi nechce kroužit nad památkami atd.). Zjistil jsem, že mi docela pomáhá, když se více soustředím na nějaký pevný bod na zemi (samozřejmě ne třeba minutu nebo tak) :)). Špatně od žaludku se mi nedělá. Věřím ale, že je to o zvyku a odlétaných hodinách. Děkuji.

Odpovědět

Přidat komentář