Na Dny NATO vlastním letadlem? Ostravské letiště radí, jak na to

05.09.2022

Ostravské letiště zpřístupnilo rezervační systém, kde si mohou zájemci o přílet vlastním letadlem na Dny NATO zarezervovat svůj příletový a odletový čas. Získání letištního slotu je podmínkou pro uskutečnění letu. Mimo to jsou letadla návštěvníků omezena maximální vzletovou hmotností (MTOW) do 2 tun a rozpětím do 15 metrů.

Letiště apeluje na piloty, že v době konání akce je na letišti a v jeho okolí silný provoz, tudíž je nutné dodržovat systém, který umožní bezpečný pohyb všech zúčastněných – právě proto byl zaveden slotový systém. Vhodné sloty pro přílet a odlet je možné rezervovat zde.

Postup rezervace je poměrně snadný. V rezervačním systému vyberete vhodný slot, vyplníte stručný formulář a potvrdíte operaci kliknutím. Následně obdržíte číslo slotu, kterým se budete hlásit a uvedete jej také do pole 18 letového plánu. Pro přílety skupin je nutné v rezervačním systému do pole poznámka uvést imatrikulace a typy ostatních letadel, která poletí ve skupině.

Přidělený čas příletu je nutné striktně dodržet. V případě příletu mimo předem rezervovaný a schválený čas nemusí být přistání umožněno. Pokud nedodržíte odletový slot, očekávejte značné zdržení.

Pro přílet na letiště v době konání leteckého dne je požadován odpovídač a pro let ve skupině musí být zapnut odpovídač jen jednoho z letadel. Případné lety pocházející ze / odlétající do zemí mimo schengenský prostor budou nejprve nasměrovány na centrální odbavovací plochu za účelem celního a pasového odbavení, později bude povoleno pojíždění na určené místo přes dočasnou pojezdovou dráhu (TWY Z).

Mapa letiště / Foto: airport-ostrava.cz
Mapa letiště / Foto: airport-ostrava.cz

V případě nutnosti provedení změn ve slotech kontaktujte handling prostřednictvím e-mailové adresy: handling@airport-ostrava.cz. Konkrétní postupy pro přílet a odlet je možné najít na webových stránkách ostravského letiště.

Pořadatelé také oznámili, že bude návštěvníkům opět k dispozici mobilní aplikace, ve které je možné dohledat veškeré informace o aktuálním dění na Dnech NATO.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář