JOB AIR Technic uzavřel na zimní sezonu dohodu o údržbě letadel se společností Ryanair

06.10.2022

Od listopadu začne v hangárech leteckých opraven JOB AIR Technic pravidelná údržba letounů irského dopravce Ryanair. Obě společnosti se dohodly na vyčlenění jedné opravárenské linky pro tzv. těžkou údržbu letadel Ryanair.

V průběhu zimní sezony, tedy od listopadu do března, by tak do Ostravy-Mošnova mělo zamířit minimálně šest strojů této společnosti. Dohoda, na níž obě strany začaly pracovat již na jaře letošního roku, platí zatím pro nadcházející zimní období.

„Přestože je v současnosti na trhu MRO zakázek dostatek, samozřejmě pozitivně vnímáme fakt, že díky uzavřené smlouvě budeme mít na celou zimní opravárenskou sezonu s dostatečným předstihem zajištěné částečné vytížení našich kapacit, což nám umožní efektivně plánovat naše další aktivity,“ komentuje uzavřenou dohodu Vladimír Stulančák, generální ředitel společnosti JOB AIR Technic.

Boeing 737 společnosti Ryanair
Boeing 737 společnosti Ryanair

Spolupráce se společností Ryanair klade na letecké opravny vyšší nároky, protože dopravce, který provozuje flotilu několika set letounů, má ve zvyku mít stroje, jejichž údržbu nezajišťuje vlastními kapacitami, po celou dobu pod dohledem. I z toho důvodu je pozitivní zpráva, že si Ryanair pro těžkou údržbu svých letadel vybral právě JOB AIR Technic.

„Každý projekt musí být z jejich strany dokonale připravený. K tomu patří například účast reprezentantů zákazníka minimálně dva týdny před příletem prvního stroje do údržby. Zároveň k letadlům poskytují historická data, což nám pomůže být na každou zakázku co nejlépe připravení. Také jsme navštívili jejich údržbové centrum, aby nám ukázali moderní procesy, jimiž se při údržbě řídí, a také jakou kvalitu odvedené práce od nás očekávají,“ doplňuje Vladimír Stulančák.

JOB AIR Technic si dlouhodobě zakládá na maximální flexibilitě a individuálním přístupu ke všem svým zákazníkům. Spolupráci s Ryanairem tedy vnímá nejen jako cennou referenci, ale zároveň jako příležitost posunout díky adaptaci na procesy a požadavky Ryanairu služby na vyšší úroveň.

Hangár společnosti JOB AIR Technic na Letišti Leoše Janáčka Ostrava
Hangár společnosti JOB AIR Technic na Letišti Leoše Janáčka Ostrava 

„Náš pětiletý plán růstu rozšíří naši flotilu na více než 600 letadel. Dohoda s JOB AIR Technic umožní společnosti Ryanair využívat v nadcházející zimní sezoně jeden slot pro těžkou údržbu. JOB AIR Technic má díky kvalitní nabídce služeb v tomto odvětví vynikající pověst a tato dohoda zajistí, že Ryanair bude mít flexibilitu, pokud jde o to, kam umístí svá letadla na sezonu zimní údržby,“ uvedl k uzavření dohody Neal McMahon, provozní ředitel společnosti Ryanair.

Pohled do hangáru leteckých opraven JOB AIR Technic
Pohled do hangáru leteckých opraven JOB AIR Technic

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář