AeroPrague nově nabízí zkouškové otázky LAA v angličtině

08.01.2024 2 příspěvky

Databáze otázek LAA (Letecké amatérské asociace) pro piloty UL letadel je nové také v angličtině. Otázky jsou doplněny o vysvětlivky jednotlivých otázek pro jejich lepší pochopení.

AeroPrague si pro studenty UL připravila zkušební otázky v angličtině
AeroPrague si pro studenty UL připravila zkušební otázky v angličtině (Zdroj: AeroPrague)

Letecká škola AeroPrague připravila pro budoucí piloty UL letadel sadu zkušebních otázek nově i v anglickém jazyce. Otázky jsou doplněny o vysvětlivky a učební materiály, abyste se dokázali dokonale připravit na teoretickou zkoušku. Pokud tyto otázky zvládnete zodpovědět na 80 % správně, pak vás otázky na teoretické zkoušce již nepřekvapí.

 

Otázky jsou doplněny o vysvětlivky tématu a odkazy na další zdroje

Standardně testové otázky Letecké amatérské asociace neobsahují vysvětlivky k jednotlivým otázkám. V této verzi otázek však naleznete také vysvětlení jednotlivých témat společně s obrazovými přílohami a odkazy na další zdroje. 

Kde lze zkušební otázky objednat?

Databáze otázek v angličtině je k dispozici formou online kurzu, kde je možnost jednak se otázky učit (Studijní režim) a jednak testovat svoje znalosti (Závěrečné testy). Zakoupit je můžete na studijním portálu AeroPrague. 

Co to jsou zkušební otázky LAA?

Zkušební otázky Letecké amatérské asociace jsou součástí testování a certifikačního procesu pro amatérské piloty. Tyto otázky se typicky zaměřují na následující oblasti:

  1. Teorie létání: Základní principy létání, aerodynamika, a jak různé faktory ovlivňují letadlo v letu.

  2. Letecká navigace: Znalost leteckých map, navigačních nástrojů a technik, včetně použití rádiových navigačních systémů.

  3. Meteorologie: Pochopení počasí a jeho vlivu na letové operace, včetně schopnosti číst a interpretovat meteorologické zprávy a předpovědi.

  4. Letecké předpisy a zákony: Znalost relevantních leteckých předpisů, pravidel letového provozu a bezpečnostních procedur.

  5. Bezpečnostní postupy: Postupy pro zajištění bezpečnosti letu, včetně nouzových procedur a první pomoci.

  6. Technické znalosti letadel: Porozumění mechanickým a elektronickým systémům letadla, včetně údržby a diagnostiky problémů.

  7. Komunikace: Schopnost efektivně používat letecký komunikační systém, včetně rádiové komunikace s řídicími letového provozu.

Tyto otázky jsou navrženy tak, aby zajistily, že piloti mají dostatečné znalosti a dovednosti pro bezpečné pilotování letadel. Důraz je kladen na pochopení a dodržování bezpečnostních standardů a regulací.

Testovací otázky LAA jsou u AeroPrague k dispozici také v českém jazyce

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Testové otázky v anglickém jazyce?

08.01.2024 v 17:28 Filip

To je dobrý počin. Cenu nehodnotím, dalo to práci a musely se překládat odborné výrazy v kontextu, takže to běžná sekretářka nezvládne a nezvládne to ani překladač a  ani umělá inteligence, teda pokud to má být dobře a pochopitelně.  Nabízí se jen trefná otázka: "Je možné testové otázky v anglickém jazyce použít u teoretické zkoušky pilota ULL?" Nebo za jakých  oficiálních podmínek, aby měli všichni stejný možnosti ?

Odpovědět

RE: Testové otázky v anglickém jazyce?

16.01.2024 v 17:50 Libor

Tyto otázky slouží hlavně pro přípravu studentů, kteří nehovoří česky. Teoretická zkouška pro kvalifikaci Pilot ULL se skládá podle pravidel LAA ČR pouze v českém jazyce. 

Odpovědět

Přidat komentář