Dnes je 23. srpna 2019

6:04 20:06

Ode dneška platí změny pro VFR lety do Ruzyně či Mladé Boleslavi

16. 10. 2014

Hlavní změnou dnešní aktualiazce Letecké informační příručky (AIP) a VFR příručky je drobná úprava postupů pro VFR přílety do koncové řízené oblasti (CTR) letiště Ruzyně. Mění se také název letiště Vodochody či postupy v Mladé Boleslavi.

Dodnes platilo, že pokud pilot letící za VFR vstupoval do CTR Ruzyně, měl tak učinit v maximální výšce 1 000 stop AGL. Obvykle pak od řídicího na stanovišti Ruzyně Radar uslyšel maximální povolenou výšku v CTR 2 500 stop. Aktuální úprava, která umožňuje vstupovat do CTR i nad 1 000 stop AGL, avšak maximálně do 2 500 stop AMSL, je tak de facto pouze sesouladěním předpisů s běžnou praxí.

Po delší době se mění letištní postupy v Mladé Boleslavi (LKMB), kde ode dneška platí nový tvar okruhu dráhy 16/34. Po vzletu z dráhy 34 jsou piloti povinni vybočit vlevo mimo zástavbu v místní části Čejetičky. Nadále platí obdobný postup pro vzlet z dráhy 05, kdy mají piloti vybočovat vpravo mimo zástavbu. Novinkou protihlukových postupů je, že jsou zakázány lety po okruhu (mimo ultralightů) po 17:00 UTC.

Poslední změna je víceméně administrativního charakteru, avšak není bez zajímavosti, že letiště Vodochody mění název na PRAHA/Vodochody.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář