Sbírka na Velký přelet končí za dva dny, magická hranice je na dosah

21.03.2016

Jako jedna z dosud nejúspěšnějších crowdfundingových kampaní u nás se ukazuje projekt Velký přelet, jehož konečným cílem je přesunout vyřazený vládní letoun Tupolev Tu-154M z kbelského letiště, kde dosud chátral, do kunovického muzea, kde by dál mohl sloužit veřejnosti k přiblížení nejen tuzemské letecké historie. Ačkoliv se týmu při slováckém leteckém muzeu podařilo vybrat již více než dvojnásobek původně požadované částky, do konce kampaně zbývají ještě dva dny a také poslední možnost získat za finanční příspěvek unikátní ceny, které se k velkému přeletu vážou.


Foto Evžen Všetečka

Co je možné za příspěvek získat a na co vybrané peníze půjdou?

Čtěte „Velký přelet“ Tu-154M se uskuteční, kýženou částku se podařilo vybrat

Podpořte realizaci Velkého přeletu a za finanční příspěvek získejte náležitou odměnu.

Popdpořit Velký přelet na Startovač.cz!

„Už teď se nám povedly neuvěřitelné věci – shromáždili jsme dostatečnou částku nejen na přepravu Naganského expresu, ale také na původní letištní schody a na jeho ‚zabydlení‘ v muzeu v Kunovicích. Jsme na dosah k částce na zakonzervování a opravě laku, který za léta stání ztratil své ochranné vlastnosti,“ přibližuje „posádka“ Velkého přeletu plánované investice a zároveň připomíná, že je stále možné dosáhnout i magické částky jednoho milionu korun.

Přípravy Velkého přeletu zdárně pokračují i na dalších frontách. O víkendech se ve Kbelích připravuje sejmutí kýlových ocasních ploch. Velmi důležitého pokroku se dosáhlo v komunikaci s úřady; díky vstřícnosti Ministerstva obrany zastoupeného Agenturou hospodaření s nemovitým majetkem státu získali kunovičtí souhlas s prodloužením výpůjčky plochy, kde nyní letadla stojí, až do konce roku 2016. Přípravy k Velkému přeletu tedy mohou pokračovat dál.

Sbírka na velký přelet skončí ve středu 23. března v 19:05. Na kolika korun se nakonec získaný obnos vyšplhá?

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář