Ve věku 64 let v neděli náhle odešel pilot a examinátor Michal Šebek

18.07.2019

Leteckou komunitu v neděli 14. července navždy opustil pan Michal Šebek. Někdejší kapitán Boeingu 737 v poslední době působil především jako inspektor a examinátor na Úřadu pro civilní letectví (ÚCL). Zemřel náhle ve věku 64 let.

„Každý z nás se nějakým způsobem zapíše do historie. Pan kapitán, Michal, svými postoji a celoživotním přístupem vytesal výrazné stopy. Byl natolik oddán svému poslání, že jeho nestrannost a přísnost k nešvarům byla pověstná. Neváhal do očí komukoli sdělit svůj názor, názor, který si vydřel svou celoživotní činností na klubové úrovni a později u národního dopravce, aby svou kariéru zakončil jako nejvyšší examinátor v civilním letectví České republiky pro všeobecné letectví. To byly důvody, na základě kterých jeho názor byl respektován,“ vzpomínají na zesnulého kolegu zaměstnanci ÚCL ve smutečním oznámení na webu úřadu.

„Michale, Tebe nelze nahradit, ale naučil jsi nás toho dost, abychom věděli kudy, aby ses za nás nemusel stydět. Chybíš nám a budeš chybět. V pátek se Ti přijdeme poklonit, přejeme Ti, ať máš nahoře jen dobře připravené adepty a hodně času na létání,“ uzavírá oznámení na webu.

Poslední rozloučení s Michalem Šebkem se uskuteční v pátek 19. července v pravé poledne ve velké obřadní síni na kladenských hřbitovech.

Mohlo by vás zajímat