Kurzy pro zdokonalení v letecké komunikaci v Letňanech pokračují

20.01.2020

Letecká škola AeroPrague v Praze-Letňanech pokračuje novou sérií kurzů letecké komunikace určené pro piloty GA a UL letadel. Kurzy jsou buď v češtině, nebo v angličtině.

V rámci těchto čtyřhodinových intenzivních kurzů si procvičíte komunikaci pro odlet z řízeného letiště Praha-Ruzyně nebo z letiště AFIS (Letňany) a následnou komunikaci po trati letu (průlety řízenými oblastmi) apod. Vysvětlíte si vhodné používání jednotlivých frází a získáte větší jistotu pro vaše samostatné lety.

Kurz proběhne v nejmodernější audiovizuální učebně pro simulaci letecké komunikace v ČR

Každé místo v učebně je vybaveno leteckým intercomem se sluchátky. Posloucháte dění na frekvenci a reagujete, pokud je voláno vaše letadlo. A co je nejtěžší? Přece zmáčknout to tlačítko vysílání :-) Buďte bez obav, proto se pořádají tyto kurzy.

Kurz letecké komunikace

Jak kurz probíhá

Lektor simuluje funkci řídícího letového provozu nebo služby AFIS a vy máte za úkol pomocí správné letecké frazeologie požádat o odlet, pojíždění, provedení vzletu a letu po trati letového plánu a správně reagovat na dotazy o poloze a záměrech. V rámci letu máte za úkol proletět řízeným nebo omezeným prostorem a přistát opět na řízeném letišti.

Počet účastníků akce je cca 4-6 studentů, kteří mají různé úkoly a simultánně komunikují. Tuto komunikaci slyšíte ve sluchátkách také, čímž je navozena velice reálná situace běžného provozu na frekvenci.

K dispozici budete mít mapu pro vaši trať, podle které poletíte. Výhodou je, že se můžeme zastavit a vysvětlit si případné použití nevhodných frází. Tak si to pojďte vyzkoušet.

Kurzy vedou skvělí a pohodoví lektoři

Nejbližší termíny

  • středa 22. ledna 2020 - angličtina
  • sobota 25. ledna 2020 - čeština
  • středa 29. ledna 2020 - angličtina
  • pátek 7. února 2020 - čeština
  • a další...

Cena kurzu 2 950 Kč vč. DPH

Letecká škola AeroPrague dále pořádá:

Přijďte si procvičit českou nebo anglickou leteckou komunikaci. Ještě jsou volné termíny.

Rezervaci účasti a více informací

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář