Půjčovna aut pro piloty Carto.cz nabízí uživatelům dárek za registraci

20.04.2021 6 příspěvků

Služba CARTO - auta pro piloty, o níž jsme informovali v lednu, je spuštěna. Auta už byla rozvezena na letiště do Benešova, Hosína, Mladé Boleslavi, Příbrami, Plzně (Líně), Hradce Králové, Znojma a Kunovic. Pro prvních sto zaregistrovaných je připraven dárek.

Provozovatel služby aktuálně čeká, až dalších pět aut sjede z výrobní linky - jejich přistavení na letiště se zpozdilo kvůli chybějícím dodávkám dílů.

Služba dle četnosti využití nabízí uživatelům celkem tři tarify Alfa, Bravo a Charlie, které se liší mj. výší ročního paušálního poplatku a cenou za kilometr. Cena služby pak zahrnuje: pohonné hmoty, pojištění, dálniční známku, silniční daň, poplatek za rádio, servis a pneuservis, mytí a čištění a amortizaci. V případě potřeby si lze vůz pronajmout na nezbytně dlouhou dobu, a to například v případě nepříznivého počasí nebo při poruše letadla, delší pronájem však podléhá schválení administrátora služby. 

Zakladatel a šéf projektu Petr Sedláček počítá s rozšířením nabídky aut na další letiště. „Na další auta aktuálně čekám, flotila se rozšiřuje dle dalších požadavků už zaregistrovaných pilotů. Na uvedených letištích jsou však auta k dispozici už nyní a je dobré vědět, že prvních 100 registrovaných uživatelů má od nás první zapůjčení na první dvě hodiny s nájezdem do 50 km zdarma jako dárek,“ dodává Petr Sedláček. 

Veškeré informace, jak služba funguje i samotná registrace pilotů je na webu carto.cz.

 

Carto - autopůjčovna pro piloty

Carto - autopůjčovna pro piloty

Carto - autopůjčovna pro piloty

Carto - autopůjčovna pro piloty

Carto - autopůjčovna pro piloty

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Karlovy Vary

20.04.2021 v 20:02 Karel

Do Varlovejch Karů taky by to chtělo ...

Odpovědět

RE: Karlovy Vary

21.04.2021 v 21:49 Petr

prozatím řeším a obsazuji letiště, které byli žádané od registrovných pilotů.. Bude Cheb a Vary bych rád také řešil v další vlně

Odpovědět

Paušály...

20.04.2021 v 22:26 Jiri

Nápad na službu je super a doufám, žese bude dařit a rozjede se. Trochu zklamaný jsem byl z ceníku a paušálů - vypadá vlastně jako dražší půjčovna s nutností navíc platit paušál. 

Odpovědět

RE: Paušály...

21.04.2021 v 10:35 čáp

Vymyšleno je to skvěle, ceny mi nepřijdou nijak přehnané - ono bez toho paušálu by se těžko firma dostala k nějakým kalkulovatelným údajům - musí si přeci spočítat, kdy se auta zaplatí a kdy začnou vydělávat. Jsou-li na leasing, tím spíše.

Ovšem, při malém nájezdu, vždy se vyplatí staré a osvědčené taxi. Jsem zvědav, jak bude půjčovna fungovat, trochu si neumím představit, že auta nikdo nebude přebírat, ale to je patrně princip této služby. Rozhodně přeji majiteli firmy hodně štěstí!

Odpovědět

RE: RE: Paušály...

21.04.2021 v 22:23 Petr

Pro info. je to klasický car sharing jak funguje v Praze a Brně...je to jen služba pro piloty a pro mne, létám často za klienty a jsou místa, kde taxi je lepší, ale někde je to trochu problém.. zažil jsem osobně

k přebírání auta - auto si odemknete mobilem přes aplikaci  si auto převezmete s tím, že si ho vyfotíte. pokud bude problém, nebo poškození, vyfotíte a pošllte do systému. a také nemusíte převzít..... tím jste z obliga.. tím že po odemčení a převezmete auto v aplikaci,  se aktivuje imobilizér a můžete nastartovat a odjet. pak takto auto u vrátíte. CCS karta je pro tankování také v autě. 

Ten, kdo létá málo a jen kolem komína je to dražší než taxi, uznávám,  ale někdy svoboda cestování je k nezaplacení. Návratnost investice je  hodně dlouhodobá a nečekám zázraky. Pokud bude v systému 250 pilotů pak super na 15 aut ... pokud 500 pilotů , koupím daší auta a obsadím další letiště..... Chce to čas a po spuštění (20 dní) se již několik aut půjčilo a jsou spokojeni se službou....

Odpovědět

RE: RE: RE: Paušály...

22.04.2021 v 6:50 Čáp

Jak říkám, líbí se mi to a dnešní možnosti mobilních zařízení jsou skvělé. Ovšem "samodokumentace" poškození je věc, které bych se trochu bál. Ale je fajn, že vy se nebojíte - k podnikání je potřeba odvahy. Investice je to asi opravdu hodně dlouhodobá - vidím to především jako službu pro piloty - a to se mi líbí:-), tak přeji hodně štěstí a co nejmíň problémů.

Odpovědět

Přidat komentář