Rotax začal vytvářet virtuální kopie motorů, které mají usnadnit údržbu

21.05.2021

Výrobce populárních leteckých motorů Rotax se rozhodl inovovat v oblasti údržby a konfigurace svých motorů a zahájil spolupráci se společností frontline.io, která se specializuje na vytváření virtuálních modelů. Právě virtuální modely motorů mají pomoci při jejich údržbě, školení techniků a konfiguraci před koupí zákazníkem.

Nově chce Rotax pomocí virtuální reality nabídnout mechanikům a vlastníkům těchto pohonných jednotek virtuální „kopii“ motoru, se kterou je možné pracovat jako se skutečným motorem. Pro účely výcviku je možné na digitální kopii zobrazit teoretický model správného chodu a operace pohonné jednotky, postupy opravy a údržby; kopie také slouží jako pomůcka pro školení nových techniků.

Na stránkách Rotaxu už je také možné pohonnou jednotku konfigurovat a případný zákazník bude mít dobrou představu o rozměrech a vzhledu motoru. Zatím není jasné, kdy budou virtuální kopie k dispozici pro údržbu, ale společnost si od projektu slibuje usnadnění servisu, výcviku i prodeje svých leteckých motorů.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář