Piper obdržel osvědčení EASA pro svůj Pilot 100i

02.09.2021

Společnost Piper Aircraft obdržela certifikaci Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) pro svůj letoun Pilot 100i. Jednomotorový výcvikový letoun Pilot 100i mohou nyní používat i evropské organizace pro letecký výcvik. Pilot 100i je vhodný jak pro počáteční výcvik začínajících letců, tak i pro výcvik létání podle přístrojů, zní z Piperu.

John Calcagno, prozatímní prezident a generální ředitel společnosti Piper, se v souvislosti s úspěšnou certifikací vyjádřil ve smyslu, že se jedná o pokračování dlouhodobé strategie společnosti Piper. Společnost se snaží svým zákazníkům z řad leteckých výcvikových organizací nejen na evropském trhu nabídnout produkty za atraktivní a konkurenceschopné ceny.

Pilot 100i - Trainer Class Piper.com
Pilot 100i - Trainer Class Piper.com

Pilot 100i je verzí klasického modelu PA-28, který je k dispozici také v luxusnější konfiguraci jako Archer TX a Archer DX. Standardní výbava letounu zahrnuje Garmin G3X spojený s autopilotem G500. Pilot 100i je vybaven 180koňovým Lycoming IO-360-B4A. Letoun dokáže vyvinout maximální cestovní rychlost 128 KTAS a jeho dolet činí cca 522 námořních mil s 45minutovou rezervou. Jednoduchý design interiéru pilotní kabiny byl navržen tak, aby obstál v prostředí s vysokou frekvencí využívání, například v leteckých školách, a přitom poskytuje maximální pohodlí posádce.

Základní pořizovací cena letounu činní 298 900 dolarů (cca 6,4 milionu korun).

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář