Kunovická letadla nové generace ve finále tendru filipínské pobřežní stráže

10.02.2022

Společnost Aircraft Industries se stroji L 410 NG postoupila v tendru na nové letouny filipínské pobřežní stráže do užšího výběru. Dle oficiálního vyjádření kunovické společnosti se filipínská pobřežní stráž zajímá o víceúčelovou a hlídkovou variantu letounu L 410 NG. Filipínská vláda vyčlenila první etapě v přepočtu cca 670 milionů korun na nákup nových patrolovacích letadel. Nyní se výběrové řízení posune do vyhodnocovací fáze, která bude pro získání zakázky rozhodující.

Nová generace L 410 Foto: Aircraft Industries
Nová generace L 410 Foto: Aircraft Industries

Sériová produkce turbovrtulového L 410 NG s začala již předloni, ale plánované obchodní kampaně negativně poznamenala pandemie koronaviru. Nová generace legendárního letounu L 410 byla vyvinuta na základě konstrukce jeho předchůdce a disponuje vylepšenými provozními vlastnostmi.

Víceúčelový letoun ve verzi L410 NG Multirole disponuje variabilním uspořádáním interiéru, který je možné v krátkém čase upravit dle potřeby vykonávané mise. Jednotlivé sady obsahují například speciální sanitní kit nebo sklopná sedadla atd. Letoun v hlídkové verzi dokáže sledovat pomocí radaru pohyb na moři, pevnině i ve vzduchu. Pokud by filipínská pobřežní stráž vybrala do svých řad hlídkovou verzi letounu L 410 NG, bude se jednat pravděpodobně o světovou premiéru této varianty.

Mohlo by vás zajímat

Témata

L 410


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář