Flying Bulls Aerobatics Team posílil další armádní stíhač

24.10.2022

Proslulou českou skupinu Flying Bulls Aerobatics Team doplnil další armádní stíhač. Po odchodu nejstaršího člena skupiny a legendy českého akrobatického létání Miroslava Krejčího formaci na slotové pozici doplnil Martin Špaček. Jan Tvrdík se po odchodu Krejčího posunul na pozici pravého křídla.

Letouny XtremeAir XA42, Flying Bulls Aerobatics Team / Foto: Facebook.com @The Flying Bulls – aerobatics team
Letouny XtremeAir XA42, Flying Bulls Aerobatics Team / Foto: Facebook.com @The Flying Bulls – aerobatics team

Martin Špaček se věnuje létání celý život. Jeho úsilí stát se armádním letcem vyvrcholilo roku 2010, kdy přesedl z letounu Aero L-159 do nadzvukové stíhačky JAS-39 Gripen. S Gripenem absolvoval hned několik zahraničních misí v Pobaltí a na Islandu. Když mu akrobatická skupina nabídla místo ve svých řadách, neváhal příležitosti využít. Následovaly tři roky náročného výcviku na vrtulových akrobatických letounech XtremeAir XA42 pod vedením Miroslava Krejčího.

Velitel skupiny Stanislav Čejka uvedl, že se s Martinem Špačkem zná ze služby v Čáslavi již mnoho let. „Když jsme začali přemýšlet o náhradníkovi, který by mohl zaskakovat ve skupině Flying Bulls Aerobatics Team, jeho jméno se nabídlo skoro automaticky,“ komentoval přijetí nového člena. „Létání ve skupině vyžaduje nejen stoprocentní profesionalitu, ale také bezvýhradnou důvěru mezi všemi členy, a tu si u nás Martin vysloužil, takže ho u nás oficiálně vítám a těším se na společné létání,“ dodal.

Flying Bulls Aerobatics Team / Foto: Facebook.com @The Flying Bulls – aerobatics team
Flying Bulls Aerobatics Team / Foto: Facebook.com @The Flying Bulls – aerobatics team

Špaček s Flying Bulls letos stihl několik veřejných vystoupení na leteckých dnech v Česku, Polsku, Slovensku, Německu, Nizozemsku a Švédsku. Nyní se už celá skupina koncentruje na příští sezonu.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář