Nová sezóna Navigačního poháru Petra Tučka startuje na letišti Havlíčkův Brod

27.04.2023

V neděli 30. dubna 2023 se uskuteční první soutěž nového ročníku Navigačního poháru Petra Tučka na letišti Havlíčkův Brod.

Den předem by se měl uskutečnit úvodní seminář pro nové i zkušenější soutěžící. „Začátečníci se dozví důležité základy k tomu, aby zvládli bezpečně a s klidem na palubě obletět soutěžní trať. Pokročilí se budou zabývat náročnějšími záležitostmi pro lepší soutěžní výkony, problematikou konstrukčních a ekonomických úloh a můžou také čekat tipy a triky ,jak na to' od zkušených reprezentantů,“ uvádí LAA ČR na svých webových stránkách. V odpoledních hodinách pak bude možné zaletět si některou ze cvičných soutěžních tratí. Seminář odstartuje ráno 9:00.

Nedělní briefing začne v 9:30. Startovné činní 150 Kč za osobu. V případě nepřízně počasí je prvním náhradním termínem pro uskutečnění soutěže pondělí 1. května nebo následující víkend.

Letecká amatérská asociace ČR již zveřejnila i ostatní termíny soutěží ultralehkých letadel v roce 2023. I letos by se dle plánu mělo uskutečnit celkem deset kol Navigačního poháru Petra Tučka a Mistrovství ČR. Místa konání se však oproti uplynulé sezóně mírně liší.

Mapa UL navigačních soutěží 2023 / Foto: LAA ČR
Foto: LAA ČR

Navigační pohár Petra Tučka je seriál několika soutěží pořádaný aerokluby a leteckými nadšenci napříč Českou republikou s podporou Svazu ultralehkého létání. Soutěže se hodnotí ve dvou základních výkonnostních kategoriích: začátečníci a vyšší výkonnostní třída. Kategorie se odlišují hlavně tolerancí při výsledném hodnocení letů.

Mohlo by vás zajímat


Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář