Medaile v rally vybojovali domácí piloti

16.07.2007

Mistry České republiky 2007 v letecké rally se po čtyřdenním soutěžním maratonu (4.-7. července) pořádaném Aeroklubem Jaroměř pod záštitou Aeroklubu ČR stala posádka Petr Opat -Tomáš Rajdl.

Medaile v rally vybojovali domácí piloti (Zdroj: Aeroweb.cz)
    I přes nepříliš dobré počasí (nejprve déšť, v sobotu vítr) odlétali soutěžící tři plánované etapy a předvedli své umění při přesném přistání. Zlato Opat s Rajdlem vybojovali v silné konkurenci, otevřeného mistrovství ČR se účastnili i polští piloti, kteří v minulých letech získali tituly mistrů světa a stejně jako čeští závodníci patří ke světové špičce. Na domácí půdě je naši reprezentanti porazili (2. místo obsadila dvojice David Černý - Jan Havlík, 3. Jiří Jakeš a Jiří Kadlec) a na nejlepší z trojice polských posádek zbyla bramborová medaile.