Wizz Air začal z Prahy létat do Jerevanu

27.06.2023

Wizz Air začal z Prahy létat do Jerevanu
Wizz Air začal z Prahy létat do Jerevanu (Zdroj: Aeroweb.cz)

Kaskádový komplex, arménské úložiště rukopisů Matenadaran či klášter Geghard zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. To vše nabízí Jerevan, kam dopravce Wizz Air v pondělí 26. června slavnostně zahájil provoz z Letiště Václava Havla Praha. Linka na Mezinárodní letiště Zvartnots nabídne v letním letovém řádu spojení každé pondělí a pátek, v zimě každé úterý a sobotu. Lety bude obsluhovat moderní Airbus A321neo pro 239 cestujících.

„Nová linka do Jerevanu má velký potenciál. Věříme, že bude zajímavá nejen pro turisty z obou zemí, kteří budou moci vyrazit za poznáváním v létě i zimě, ale díky snadnějšímu cestování bude mít pozitivní vliv také na hospodářskou spolupráci mezi Českou republikou a Arménií,“ říká Jiří Vyskoč, výkonný ředitel Rozvoje leteckého obchodu Letiště Praha. 

(Zdroj: Letiště Praha)

 

Jerevan, hlavní město Arménie, se nachází podél řeky Hrazdan. Rychle se rozvíjející a živé město bylo založené již v roce 782 př. n. l. a každoročně láká turisty z celého světa svou fascinující směsí aktivního městského života a dávné historie. Další oblíbenou aktivitou mezi turisty je návštěva známého výrobního areálu „Yerevan Brandy Company“, kde ochutnají nejcharakterističtější nápoj regionu – koňak. Arménie je zemí s bohatou kulturní historií, úchvatnou přírodou a živou současnou kulturou.

Zsuzsa Trubek, manažerka korporátní komunikace společnosti Wizz Air, dodává: „Jsme nadšeni, že jsme zahájili naši novou linku z Prahy do Jerevanu. Tato nová linka poskytne větší propojení mezi Českou republikou a Arménií za přijatelné ceny a nabídne cestujícím větší výběr. Jsme odhodláni poskytovat našim cestujícím výjimečné služby a pohodlí a toto nové spojení posiluje naši oddanost rozšiřování naší sítě a uspokojování vyvíjejících se požadavků cestujících. Těšíme se, že přivítáme cestující na palubě a poskytneme jim jedinečný zážitek.“

Mohlo by vás zajímat

Marek Baloun

Šéfredaktor portálu Aeroweb.cz a dlouholetý sportovní novinář. Také letecký nadšenec, který před vypuknutím pandemie Covid-19 chvíli pracoval i na Letišti Václava Havla. Absolvent mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha a celoživotní skaut.Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář