Čedok navázal strategické partnerství se Smartwings

31.07.2023

Cestovní kancelář Čedok v pondělí oznámila navázání spolupráce se Smartwings. Dopravce pro kancelář odbaví lety za 13 miliard korun.

Smarwings bude pro Čedok létat ještě více letů
Smarwings bude pro Čedok létat ještě více letů (Zdroj: Čedok)

Cestovní kancelář Čedok a dopravce Smartwings podepsali smlouvu, která zajišťuje jejich strategické partnerství až do roku 2027. Spolupráce bude platit na českém a slovenském trhu, kam se Čedok vrací po 15 letech, a dopravce během ní odbaví lety za 13 miliard korun. Čedok o tom informoval prostřednictvím tiskové zprávy.

Na Slovensku podepsaná spolupráce platí již tuto sezónu, v Česku pak prodlouží stávající dohodu. Aerolinka tak bude pro cestovní kancelář zajišťovat i nadále spojení ze všech šesti letišť v tuzemsku, u slovenských sousedů potom z Bratislavy i z regionů. Klienti Čedoku tak budou i v dalších letech na dovolenou létat na palubách moderních letadel Boeing 737 do desítek destinací po Evropě i mimo ni po celý rok.

„Navazujeme se Smartwings na zavedenou a úspěšnou spolupráci, oceňujeme flexibilitu dopravce, která nám umožňuje létat ze všech okolních mezinárodních letišť do stále více destinací. I díky podpoře našich nápadů můžeme rozšiřovat portfolio o nová místa, ať už pro pobyty u moře, tak poznávací zájezdy. Klienti pak benefitují z moderní flotily letadel, oceňují česky či slovensky mluvící posádky a využívají často i objednání cateringu předem nebo na palubě, stejně tak si rezervují svá oblíbeného sedadla. Příští léto chceme se Smartwings přepravit oproti letošku navíc dalších 30 % cestujících. Věřím, že díky novému strategickému kontraktu otevřeme společně nová spojení z hlavních i regionálních letišť u nás i na Slovensku,“ uvedl k uzavřené spolupráci Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Klienti Čedoku, který oslavil minulý týden už 103. výročí založení, mohou na palubách českého dopravce cestovat letos celkem do 35 destinací ve 14 zemích světa. Letecká společnost Smartwings zajišťuje pro cestovní kancelář jak místa na vybraných pravidelných linkách, tak charterové lety z Prahy, kde má dopravce své domovské letiště, ale také z Brna, Ostravy, Pardubic, Karlových Varů a nově i z Českých Budějovic, odkud se spustí provoz už 2. srpna 2023. Slováci pak odlétají na dovolenou zejména z Bratislavy.

Společnosti ve středu odstartují provoz Letiště České Budějovice (Zdroj: Čedok)

 

„Jsme rádi, že i v následujících třech letech budou klienti nejstarší české cestovní kanceláře létat na svou dovolenou na palubách našich letadel. Nabízíme potřebnou flexibilitu, široké portfolio destinací, lety ze všech českých letišť a dlouhodobě vykazujeme nejvyšší standardy provozní bezpečnosti a kvality opakovaně prokázané úspěšným absolvováním mezinárodního auditního programu IOSA (IATA Operational Safety Audit). Čedok rekordně roste a my jsme rádi, že můžeme být u toho a v dlouhodobé úspěšné spolupráci pokračovat,“ říká Jiří Jurán, předseda představenstva Smartwings.

Mezi nové destinace roku 2023 se zařadí ještě na podzim přímé spojení z Prahy na portugalské Azorské ostrovy nebo zimní lyžařské zájezdy do tureckého Kayseri, jež odstartují od 27. prosince 2023. Z Bratislavy pak nově zamíří letadla od konce října také do exotiky, konkrétně na Srí Lanku nebo Zanzibar. Další novinky společnosti už teď připravují i na další sezóny. 

Aerolinka pro celou skupinu Itaka, do které patří od roku 2016 i Čedok, létá letos celkem z 16 letišť v pěti evropských zemích, tedy s cestujícími z České republiky, ze Slovenska, Polska, Maďarska a z Litvy.

 

Mohlo by vás zajímat

Marek Baloun

Šéfredaktor portálu Aeroweb.cz a dlouholetý sportovní novinář. Také letecký nadšenec, který před vypuknutím pandemie Covid-19 chvíli pracoval i na Letišti Václava Havla. Absolvent mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha a celoživotní skaut.Zkušenosti a doplnění našich čtenářů

Přidat komentář